Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IMF Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para Birimlerinin Gelecekteki Yöntemleri Değiştirebileceğine İnanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » IMF Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para Birimlerinin Gelecekteki Yöntemleri Değiştirebileceğine İnanıyor
IMF Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para Birimlerinin Gelecekteki Yöntemleri Değiştirebileceğine İnanıyorUluslararası Para Fonu (IMF) başkanı Christine Lagarde, geçtiğimiz günlerde katıldığı etkinlikte, ekonomide ve finansal endüstride değişen durumlardan konuştu ve kripto para birimlerinin kabulüne karşı büyüyen ilgi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Forbes’in 2018 yılı En Güçlü Kadınları listesine göre üçüncü sırada yer alan Lagarde, kripto para birimleri hakkındaki regülasyonun çok önemli olduğunu ve bunun tamamen kurumsal sektörün ellerine veya temsilcilere bırakılmaması gerektiğine değindi. Lagarde konu hakkında şunları ifade etti:

”Kurumsal sektör kamu yararı, sizin gizliliğiniz ve bunların verisi ile uğraşıyor ve onlar aynı zamanda sizin özgürlüğünüz ile de mücadele ediyor. Bu yüzden hükümet yetkilileri ve  meclis üyelerinin de olaya dahil olması lazım. Ve bilgisayar konusunda iyi olmayan, kendilerini dijital değişim konusunda tamamen uzaylı gibi hisseden kişilerin de, (hükümet yetkilileri) yol boyunca yardım alması gerekmekte.”

Lagarde yaptığı açıklamanın sonlarına doğru IMF veya bankalar gibi ilgili sektörleri de işin içine sokup, hükümet yetkililerini blockchain gibi teknolojilerde eğitme sorumluluğunun da halka düştüğünü vurguladı. Verilerin etkilerini anlayan ve bunun geleceği nasıl etkileyeceğini tahmin edebilen mühendisler ve kurumlar gibi bütün önemli kişiler veya firmaların da bu gibi teknolojilerde bilgi sahibi olması gerektiğini belirtti ve ekledi:

”Sizin ve benim de ustalaşmadığımız bir çok teknoloji var ancak temel kuralları anlamaya yetecek kadar bilgiye sahip olmak da saygı duyulması gereken bir şey ve ben bunun hükümetler ile meclis üyelerinin omzuna düşen bir yük olduğunu da düşünüyorum. Bunun nedeni ise onların milleti temsil etme sorumluluğundan kaynaklanmakta.”

Kripto Para Birimleri Geleceği Değiştirebilir
Bir kaç teknolojinin dot-com döneminden hayatta kalıp buralara kadar geldiğini ve hayatımızı tamamen değiştirdiğini ifade eden Lagarde, kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin de nasıl tasarruf yapacağımız, nasıl yatırım yapacağımız ve faturalarımızı nasıl ödeyeceğimiz konusunda hayatımızı önemli derecede etkileyebileceğini düşünmekte.

IMF Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para Birimlerinin Gelecekteki Yöntemleri Değiştirebileceğine İnanıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IMF Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para Birimlerinin Gelecekteki Yöntemleri Değiştirebileceğine İnanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ATM’lerinde devasa büyüme: 3 yılda yüzde 500 artış! Bitcoin 4% artışla 5.516,5 seviyesinin üzerine çıktı Piyasa çökerken XRP direnç seviyesine çıkabilir mi? Binance, bugün Bitcoin’de tam 1.25 milyar dolar taşıdı İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar Bitcoin’e analist yorumu: Ayı kış uykusundan uyandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır