Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Hükümetine Bağlı İnternet Siteleri, ”CryptoJacking” Saldırısına Maruz Kaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Hükümetine Bağlı İnternet Siteleri, ”CryptoJacking” Saldırısına Maruz Kaldı
Hindistan Hükümetine Bağlı İnternet Siteleri, ”CryptoJacking” Saldırısına Maruz Kaldı

2/2


2/2


Yakın zamanda ortaya çıkan bir olay, Hindistan içerisinde hükümete bağlı internet sayfalarının cryptojacking (kişinin bilgisayarına malware bulaştırıp izinsiz bir şekilde kripto para madenciliği yapmak) olayına maruz kaldığını ortaya çıkardı. India Times kaynağının haberleştirdiği üzre,  Hindistan hükümeti hiç farkında olmadan hackerların kendi internet sayfalarından para kazanmalarını sağlamış.

Haber kaynağında yayınlanan araştırmaya göre, toplamda 119 hükümet sitesi izinsiz bir şekilde kripto para madenciliği yapmayı sağlayan bir malware tarafından kontrol altına alınmış. Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan bir araştırma,  belediye başkanlığı gibi hükümet sitelerinin söz konusu olaya maruz kalan yüzlerce siteden sadece bir kaç tanesi olduğunu ortaya koydu.

Guwahati menşeli bir güvenlik araştırmacısı olan Indrajeet Bhuyan,  medyaya verdiği demeçte cryptojacking olayının hackerlar arasında çok tutulmaya başlanan bir yöntem haline geldiğini ifade etti ve şunları belirtti:

”Hackerlar hükümet siteleri çok fazla trafik aldığı ve insanlar genellikle bunlara güvendiği için, kripto para madenciliği yapmak için özellikle bu gibi siteleri hedef almakta. Daha önceleri, bir çok hükümet sayfasının hacklendiğini görmüştük. Bu sefer ise hackerlar daha fazla para kazanabilmek için cryptojacker programını ‘enjekte’ ediyorlar.”

Diğer güvenlik araştırmacıları olan Shakil Ahmed ve Anish Sarma‘nın yanı sıra, 10 Eylül tarihinde Andhra Pradesh (AP) hükümet internet sayfalarında ilk olarak olayları fark eden kişi Bhuyan oldu. Üçlü daha sonra söz konusu internet sayfasını ve domain adreslerini incelemeye aldı ve elde ettikleri sonuçlar internet sayfasının aylık 1.600.000 ziyaretçi çektiğini gördü.

Hindistan Hükümetine Bağlı İnternet Siteleri, ”CryptoJacking” Saldırısına Maruz Kaldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Hükümetine Bağlı İnternet Siteleri, ”CryptoJacking” Saldırısına Maruz Kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

24 Milyon Dolarlık SIM Saldırısında Son Gelişmeler Ripple (XRP)’ı Ay’a Çıkaracak Fiyat Tahminleri Karşınızda! İstanbul’da Ethereum hazine avına son 5 gün Roger Ver: Blockchain ile Sansürsüz Sosyal Medyaya Kavuşacağız Rusya Anonim Kripto Para Ticaretini Ortadan Kaldırmaya Çalışıyor 0x ZRX Coinbase Pro’da Listelendi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır