Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IDEX Borsası New York Vatandaşlarını Kara Listeye Aldı ve Endişe Yaratan Bir Örnek Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » IDEX Borsası New York Vatandaşlarını Kara Listeye Aldı ve Endişe Yaratan Bir Örnek Oluşturdu
IDEX Borsası New York Vatandaşlarını Kara Listeye Aldı ve Endişe Yaratan Bir Örnek Oluşturdu‘Sözde’ merkeziyetsiz kripto para borsalarından IDEX, New York içerisinde yaşayan traderları engellemeye ve platformu kullandırmamaya başlayacak. Söz konusu karar diğer kripto para kullanıcıları arasında da bir telaş yarattı. Telaşın temel nedeni ise merkeziyetsiz borsaların veya platformların bugüne dek hep sansüre en dayanıklı unsurlar olarak görülmesine karşın, bu tip borsaların bile yerel yönetimlerin baskısından kaçabilmek için böyle bir yolu seçmiş olması.

Dünyanın Sansüre En Dayanıklı Borsası, Sansüre Başlıyor
24 saatlik ticari hacme göre 5.000 ETH’ye sahip olan IDEX, en yakın rakibi olan Forkdelta’dan 7 kat daha büyük bir merkeziyetsiz kripto para borsası konumunda. Borsa günlük olarak stabil bir ERC20 token hacmine sahip ve bunların başında QNT ile MAS gelmekte. Yine de, 25 Ekim tarihi itibariyle New York vatandaşlarının hiçbiri platforma erişim sağlayamayacak.

Özellikle New York bölgesi sahip olduğu aşırı kısıtlayıcı gereklilikler nedeniyle, kripto para borsaları ve platformları tarafından en çok korkulan eyaletlerden birisi. Bunun yanı sıra ABD ve Japonya, kısıtlayıcı kurallar konusunda başı çekmekte ve borsaların veya çeşitli platformların ABD veya Japonya vatandaşlarına spesifik olarak hizmet vermeme nedeni de tam olarak bu. Geçtiğimiz tarihlerde sitesine FBI tarafından el konulan 1Broker’a bunun yapılmasının sebebi de ABD vatandaşlarını korumak olarak geçiyor.

IDEX Borsası New York Vatandaşlarını Kara Listeye Aldı ve Endişe Yaratan Bir Örnek Oluşturdu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IDEX Borsası New York Vatandaşlarını Kara Listeye Aldı ve Endişe Yaratan Bir Örnek Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Altcoin’ler havlu atarken, Bitcoin hakimiyeti en üst seviyeye ulaşıyor Belarus Teknik Üniversitesi, Kripto Para Diploma Programı Başlatıyor Monero Vadeli İşlemleri Dubai merkezli kripto borsasında işlem görmeye başladı BTC’den Harika Yatırım Performansı: 7 Yılda 1400 Kat! Venezuela, ABD Tarafından Petro’ya Uygulanan Yaptırımları Şikayet Etti! HSBC: Blockchain ile Masraflarımızı Yüzde 25 Oranında Azalttık

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır