Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Onaylandı: Ripple ortağı TransferGo sınır ötesi işlemlerde XRP kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Onaylandı: Ripple ortağı TransferGo sınır ötesi işlemlerde XRP kullanacak
Onaylandı: Ripple ortağı TransferGo sınır ötesi işlemlerde XRP kullanacak

© Reuters.  © Reuters.

Sınır ötesi işlemlerde XRP kullanım ağına duyulan ilgi her geçen gün büyüyor. Uluslararası ödeme platformu ve aynı zamanda bir Ripple ortağı olan TransferGo xRapid’in yararlarını araştırmaya başladıklarını duyurdu.

Sınır Ötesi işlemlerde XRP Kullanımı ve TransferGoTwitter’da kendilerine yöneltilen bir soruya karşılık veren TransferGo CEO’su Daumantas Dvilinskas Ripple’ın sınır-ötesi ödeme çözümlerini denediklerini söyledi.

Dvilinskas Eylül ayında Avrupa’dan Hindistan’a bir havale koridoru kurmakta olduklarını belirtmişti. Bu koridoru Ripple’ın ekonomik ve pratik olan anlık işlemler teknolojisi ile ayakta tutacaklarını belirtmişti.

Ancak şirket, Ripple’ın sınır ötesi yazılım çözümlerinden hangisini kullanacağını tam olarak belirtmedi.

“Müşterilerimize gerçek zamanlı para transferleri sunan piyasadaki ilk şirketlerden biri olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ripple’ın devrim niteliğindeki blockchain teknolojisini kullanarak, Hindistan ile bankacılık ortaklarımız arasında gerçek zamanlı iletişim kurabiliriz. Bu sayede TransferGo müşterilerinin ailelerine ve arkadaşlarına para göndermesine veya uluslararası ödemeleri anında gerçekleştirmesine olanak sağlamış oluruz.”

TransferGo, Ripple’ın teknoloji potansiyelini göstermek için, Avrupa ve Hindistan arasında ücretsiz para transferleri başlattığını açıkladı. Para transferi elbette Ripple ağı üzerinden gerçekleştirilecek.

Londra merkezli Litvanya firması, gerçekleştirdikleri havalelerde yıllık %100 artış kaydettiklerini açıkladı. Ekim ayında TransferGo, piyasada tamamen ücretsiz uluslararası para transferleri sunan ilk şirket oldu. Yarım milyardan fazla kullanıcıya sahip olan TransferGo, günde 1.000 yeni müşteriyi kendine çekmeyi başarmaktadır.

Ripple bilindiği gibi oyunun kurallarını yeniden yazan bir firma. Uluslararası fon aktarımını son derece ucuz ve hızlı şekilde yapmanın yolunu buldular. Bu elbette blockchain teknolojisi sayesinde gerçekleşti. TransferGo’nun hedefi ile Ripple’ın yürüdüğü güzergah tamamen aynı. O yüzden bu iki firmanın kader birliği etmesinden daha doğal bir şey olamaz.

Aşağıdaki sözler Daumantas Dvilinskas’a ait:

Günümüzün küresel toplumunda insanlar yurt içinde olduğu gibi yurtdışı para transferinde de ücretsiz yollar kullanabilmeliler. Bu amaçla yaptığımız inovasyonun en büyük itici gücünü elbette havale ücretleri konusunda yakınan müşterilerimiz oluşturdu.

Müşteriler tarafından anlaşılması zor olan karmaşık ücret politikalarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin işlem ücreti olmadan ve döviz kurlarında herhangi bir ücret ödemeden hizmet sunduğumuza dair tam bir güvene sahip olmalarını istiyoruz.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Onaylandı: Ripple ortağı TransferGo sınır ötesi işlemlerde XRP kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Goldman Sachs Yöneticisi: Kripto Para Birimlerinin Önünde Parlak Günler Var Çin Neden Kripto Para Madenciliğini Yasakladı? Alex Kruger: Bitcoin Ayı Piyasasını Yendi! Kripto Paraların Piyasa Değeri 210 Milyar Dolara Çıkarken, XRP de Yükselişe Geçti Günün önemli kripto haberleri: Bitcoin’in gizemli madencileri, Ripple’ın muazzam kârı, Ethereum’un ertelenen hard forku ve fazlası İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır