Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Venezuela Emeklilik Maaşlarını Zorla Petro’ya Çeviriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Venezuela Emeklilik Maaşlarını Zorla Petro’ya Çeviriyor
İddia: Venezuela Emeklilik Maaşlarını Zorla Petro’ya ÇeviriyorVenezuela yeni piyasaya sürülen ‘ulusal’ kripto para birimi Petro‘nun kullanılması için adeta doğaüstü bir efor sarf etmekte. Yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre, ülke emeklilerin aylık maaşlarını çok fazla eleştiri alan kripto para birimi Petro ile ödemeye başladı.

Caracas Chronicles isimli haber kaynağına göre, hükümet yakın bir zamanda ülkenin yaşlı vatandaşlarına ödenen ücretleri bolivar yerine, Petro ile yapmaya başladı. Tabii ki hükümet ilk emekli maaşlarını bu şekilde dağıttıktan sonra ülkede tartışma çıktı ve özellikle konuya çok yabancı olan emekliler oldukça öfkelendi. Emeklilerden artık dijital cüzdanlarını emeklilik fon adreslerine bağlamaları isteniyor ve bununla istedikleri zaman bolivara dönüşüm yapabilecekleri iddia edilmekte.

Ancak ortadaki en büyük problemlerden birisi, ülkede henüz Petro adına somut bir işlemin atılamıyor olması. Petro bugüne kadar hiçbir borsada veya platformda aktif olarak -hükümetten bağımsız kişi ve taraflarca – kullanım görmedi ve bir çok kişi bunun aslında kara para aklamak için kullanıldığını iddia etmekte. Venezuela başkanı Nicolas Maduro ise Petro konusunda oldukça ısrarcı ve bunun ABD yaptırımlarını aşmada çok önemli bir silah olduğunu düşünüyor.

Venezuela kullanıcıları geçtiğimiz tarihlerde pasaportlarını almak için de Petro ödemesi yapma şartı ile karşı karşıya kalmıştı. Bunun yanı sıra bilindiği üzre ülkede hala Petro satın alanlara gerçek bir kripto para birimi yerine, dijital sertifika dağıtılmaya devam edilmekte.

İddia: Venezuela Emeklilik Maaşlarını Zorla Petro’ya Çeviriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Venezuela Emeklilik Maaşlarını Zorla Petro’ya Çeviriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

G20 Üyeleri Küresel Bir Kripto Para Standardı İstiyorlar QuadrigaCX CEO’su Ölümünden 12 Gün Önce Vasiyetini Yazmış Wirex ABD’de Genişlendikçe Ripple’ın (XRP) Fiyatı Yükseliyor Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz: George Hotz Kısa kısa… Bitcoin Cash, Litecoin ve Tron fiyat analizi Trevon James: 2020’de Bitcoin 10 Dolar Olmazsa Köpeğimin Dışkısını Yiyeceğim!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır