Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO Tartışması: ABD’deki Bir Savcı SEC’in Kararına Karşı Çıkıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ICO Tartışması: ABD’deki Bir Savcı SEC’in Kararına Karşı Çıkıyor
ICO Tartışması: ABD’deki Bir Savcı SEC’in Kararına Karşı ÇıkıyorABD Kaliforniya Güney Bölgesi Savcısı Gonzalo Curiel, Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir ICO ile ilgili alınmış karara karşı çıktı.

Menkul Kıymet…Değil

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), bundan bir süre önce Blockvest tarafından düzenlenen ICO’nun özünde bir menkul kıymet olduğunu açıkladı.

ABD’deki savcılardan Gonzalo Curiel ise SEC’in bu kararına karşı çıktı. Savcının açıklamalarına göre SEC, söz konusu ICO’nun neden menkul kıymet olarak sayıldığına dair geçerli bir açıklama sunmadı.

ABD’deki yetkililer bir ürünün menkul kıymet olup olmadığını anlamak için neredeyse 70 yıldır aynı kriterlere göz atıyorlar. Bunlardan biri de o ürünün yatırımcılara kar vaat edip etmediği. Savcı Curiel, Blockvest tarafından üretilen tokenların tam olarak “kar vaat edip etmediği” konusunda biraz kararsız.

SEC’in açıklamalarına göre Blockvest yatırımcıların ilgisini çekebilmek için Blockchain Borsa Komisyonu gibi kurmaca kuruluşlardan onay aldığını öne sürüyor. Ancak hükümette herhangi bir yetkisi olmasa da böyle bir kuruluş gerçekten var.

Blockvest’ten Açıklama

Blockvest yöneticileri, bu tokenın yalnızca bir borsada denenmek için üretildiğini belirtiyorlar. Ayrıca yöneticilerin açıklamalarına göre ICO’ya yatırım yapan kişilerin büyük bir kısmı kendi arkadaşları.

Blockvest yetkilileri düzenledikleri ICO’da 2 buçuk milyon dolar civarında yatırım almayı hedefliyorlardı. Bu konu hakkında da cevap veren yetkililer; bu hedefin çok iyimser olduğunu, bu hedefi toplayabilmek için yalnızca tek bir yatırımcıya bel bağladıklarını belirtiyorlar.

Şunu belirtmek gerekiyor ki savcıdan gelen bu itiraz Blockvest’in menkul kıymet olarak sınıflandırılmayacağı anlamına gelmiyor. SEC, şirket hakkındaki görüşlerini savunmaya devam ediyor.

Savcı ile SEC arasında yaşanan bu anlaşmazlık mahkemeye taşındı ve Blockvest’in varlıkları an itibariyle dondurulmuş durumda.

Blockvest’in menkul kıymet üretip üretmediği sorusu ancak ilerleyen zamanlarda cevaplanabilecek.

ICO Tartışması: ABD’deki Bir Savcı SEC’in Kararına Karşı Çıkıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO Tartışması: ABD’deki Bir Savcı SEC’in Kararına Karşı Çıkıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockstream CEO’su Adam Back 10 yıllık Bitcoin öngörüsünü açıkladı! Bölgenin En Büyük Blockchain ve Kripto Para Konferansı İçin 6 Adet Bilet Çekilişi Yapıyoruz! Bitcoin Fiyatı Yükselebilecek Mi? Hükümet Yetkilisi Kripto Para Madenciliğini Sert Sözlerle Eleştirdi! Bitcoin fiyatı endişesi: Mt. Gox, 142 bin BTC’yi doğrudan verebilir Güçlü Altcoin Binance’ye Girer Girmez Yüzde 3.820 Oranında Yükseldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır