Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM’den Dev Adım: Bu 6 Banka Ripple’ın Rakibi Stellar’ın Ağını Kullanacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM’den Dev Adım: Bu 6 Banka Ripple’ın Rakibi Stellar’ın Ağını Kullanacak!
IBM’den Dev Adım: Bu 6 Banka Ripple’ın Rakibi Stellar’ın Ağını Kullanacak!

© Reuters.  © Reuters.

Kriptokoin.com –Altı uluslararası bankanın, IBM’in şu anda faal haldeki blockchain destekli ödemeler ağı olan “World Wire” da kendi ulusal fiat para birimleri tarafından desteklenen Stablecoinlerini piyasaya sürme niyetlerine dair evrakları imzaladıkları bildiriliyor. Bu haber, IBM (NYSE:IBM) ve Stellar tarafından Singapur’daki Money 2020 Asia’da düzenlenen bir açılış sırasında ortak olarak duyurulmuş durumda.

Blockchain World Wire
Daha önce de bildirildiği üzere, IBM’in sınır ötesi ödeme ağı Blockchain World Wire (BWW) Eylül 2018’de Stellar (XLM) ile işbirliği içinde başlatıldı. Bugün faaliyete geçen ve hizmete sunulan 44’ün üzerinde bankanın bulunduğu BWW, bankalar arasındaki uluslar arası gönderilerin gerçek zamanlı olarak yerine ulaşmasını mümkün kılıyor.

Altı Banka Yer Alıyor
Bugünün gelişmesi olarak, altı banka, BWW’de kendi ulusal fiat para birimleri tarafından desteklenen Stablecoinleri piyasaya sürmeye yönelik niyetlerini doğruladılar. Bu bankalar arasında Brezilya’nın Banco Bradesco’su, Güney Kore’nin Bank Busan’ı ve Filipinler’in Rizal Commercial Banking Corporation’ı yer alıyor.

IBM’in blok zinciri çözümlerinden sorumlu başkanı Jesse Lund’un açıklamalarına göre henüz açıklanmayan diğer bankaların, Euro ve Endonezya Rupiah’sı tarafından desteklenen stablecoinler çıkaracakları bildiriliyor.

Bugünün gelişmeleri arasında yer alan bankalar tarafından çıkarılacak stablecoin duyurusu öncesinde IBM, Stellar ağının ilk stablecoinini oluşturmak için Stellar merkezli, USD destekli bir varlık olan Stronghold ile de ortaklık kurmuş durumda.

Daha Fazla Varlığın Kullanılması Planlanıyor
Lund, IBM’in blok zinciri destekli ödemeler ağını daha fazla varlık ile genişletmeyi planladığını belirterek şu ifadeleri kullanıyor:

“Piyasanın ağı daha da genişletmesine ve seçeneklerin de adım adım artırılmasına imkan sağlıyoruz. Sınır ötesi ödemelerin manzarasını gerçekten değiştirecek yeni ve devrim niteliğinde bir şey inşa etme yolunda olduğumuz için gerçekten kendimizi heyecanlı hissediyoruz.”

47’den Fazla Fiat Para Destekleniyor
BWW şu anda 72 ülkedeki ödemelerde 47’den fazla para birimini destekliyor. XLM tokenini kurumsal taraflar arasındaki fiat para birimleri için etkin ve kolay takip edilebilen bir ödeme aracı şeklinde sunarak eski banka ödeme sistemlerindeki aracıları ortadan kaldırıyor.

IBM, bu hafta başlarında yapılan bir röportajda Lund’un vurguladığı gibi, taraflar arasında seçilen ödeme varlıklarıyla ilgili kesinlikle bir beyanat vermiyor ve sadece şu açıklama yapılıyor:

“Stablecoinler için görüşümüz gerçekten daha geniş bir alana erişilebilir olmaları gerektiği şeklinde. World Wire’ın yapmak istediği şey de, dijital varlıkların finansal kurumlar arasında takas edilebilirliğinin sağlanmasından ibaret.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post IBM’den Dev Adım: Bu 6 Banka Ripple’ın Rakibi Stellar’ın Ağını Kullanacak! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM’den Dev Adım: Bu 6 Banka Ripple’ın Rakibi Stellar’ın Ağını Kullanacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Blockchain İle Olan İlişkisini Derinleştiriyor – Yeni İş İlanı Yayınlandı 7 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.400 dolara tutunabilecek mi? Bitcoin’in hash oranı tarihin en dik düşüşünü yaşadı ABD Hazine Bakanlığı, birçok Bitcoin adresi ile bir Litecoin adresini kara listeye aldı! Çin, Bitcoin Madenciliğini Yasaklamak İstiyor! Bitcoin Zemin Kazanıyor; Google Kripto Yasağını Kısmen Bozdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır