Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM ve Seagate Bir Arada: Sahte Sabit Disklerle Mücadele İçin Blockchain Teknolojisi

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM ve Seagate Bir Arada: Sahte Sabit Disklerle Mücadele İçin Blockchain Teknolojisi
IBM ve Seagate Bir Arada: Sahte Sabit Disklerle Mücadele İçin Blockchain TeknolojisiTeknoloji devi IBM (NYSE:IBM) ve veri depolama şirketi Seagate, Blockchain teknolojisini kullanarak sahte sabit disklerle mücadele etmeyi hedefliyor.

Sahte Sabit Disklerle Mücadele

IBM ve Seagate, bugün erken saatlerde bir basın duyurusu yaparak işbirliği yapmaya başladıklarını duyurdular. İkili arasında kurulan işbirliğinin amacı sahte sabit disklerle mücadele etmek.

Sabit disklerin güvenliğini sağlamak için işbirliği yapacak olan bu iki şirket, süreç boyunca IBM’in Blockchain platformunu kullanacak.

IBM’in Blockchain platformu, IBM Bulut’unda güncellenecek ve bu süreçte Seagate’in Güvenli Elektronik Kimlik (eID) sisteminden faydalanılacak.

Seagate, geliştirdiği eID sistemi sayesinde belli bir sabit diskin ‘kimliğini’ doğrulayabiliyor ve böylece sahte sabit disklerle mücadele edebiliyor. Şirket eID sisteminin yanı sıra ‘Sertifikalı Silme’ adlı bir teknolojiyi de kullanacak.

Seagate’in sunduğu bu iki sistem, IBM’in Blockchain platformunu destekleyen Hyperledger teknolojisiyle uyumlu şekilde çalışacak. Bir araya gelen bu üç sistem sayesinde birbirinden farklı partiler, Blockchain üzerinden veri girişi yapabilecek veya verileri değiştirebilecek. Tabii ki bunu yapabilmek için belli düzeyde bir yetkiye ihtiyaç duyulacak.

Seagate ve IBM tarafından geliştirilecek olan bu yeni ürün temelde Blockchain tabanlı olduğu için isteyen herkes ağ bünyesindeki verileri görüntüleyebilecek. IBM’in elektronik ürün biriminden sorumlu olan Bruce Anderson, kurulan bu işbirliği hakkında şu yorumu yapıyor:

“Blockchain’in, gelişmiş düzey kriptografik ürün doğrulama teknolojisiyle aynı anda kullanılabiliyor oluşu, Blockchain’in elektronik ürün yönetim sürecinde ne kadar verimli olabileceğinin bir göstergesi. Sahte elektronik ürünler artık evrensel bir sorun haline geldiler ve bu sorunla mücadele etmek için ortaklaşa çalışmak gerekiyor.”

IBM ve Seagate Bir Arada: Sahte Sabit Disklerle Mücadele İçin Blockchain Teknolojisi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM ve Seagate Bir Arada: Sahte Sabit Disklerle Mücadele İçin Blockchain Teknolojisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnsanların Dolar Yerine Bitcoin Aldığını ‘Gösteren’ Yeni Google Trends Grafiği, Tartışmalara Yol Açtı! Bitcoin Borsası Binance 5 Yeni Şehirde Kuluçka Merkezlerini Başlatıyor Uzman analist: “Bir göstergeye göre Bitcoin fiyatı seneye 400 bin dolar olacak.” ABD CFTC Başkanı: Blockchain Teknolojisinin Dört Yıl Gerisindeyiz Binance yeni bir Bitcoin ve kripto para borsası başlatıyor! ETH’den Bitcoin’e doğum günü sürprizi: Ethereum 2.0 geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır