Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IBM Araştırması: Otomotiv Endüstrisi Yöneticilerinin Yüzde 62’si, Blockchain Konusunda İyimser

Ana Sayfa » GÜNCEL » IBM Araştırması: Otomotiv Endüstrisi Yöneticilerinin Yüzde 62’si, Blockchain Konusunda İyimser
IBM Araştırması: Otomotiv Endüstrisi Yöneticilerinin Yüzde 62’si, Blockchain Konusunda İyimserGörünüşe göre otomotiv endüstrisinin büyük bir çoğunluğu, blockchain konusunda iyimser. IBM (NYSE:IBM) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sektörün önde gelen yöneticilerinin %62’si, Bitcoin‘in tabanında yatan blockchain teknolojisinin 2021 yılına kadar otomotiv endüstrisinde köklü değişiklikler yapacağına inanmakta.

Bunun yanı sıra, araba üreticilerinin %95’i, önümüzdeki üç yıl içerisinde ”orta ile önemli” derecede blockchain yatırımı yapmayı planlıyor. ”Daring to be First” isimli IBM araştırmasına göre, blockchain – en azından yöneticilerin düşüncelerine göre – otomotiv endüstrisini tamamiyle değiştirebilir ve sahip olduğu şeffaflık ile tedarik zinciri yönetimi ile finansal işlemleri hiç olmadığı bir seviyeye getirebilir.

Otomotiv Endüstrisi Blockchain Konusunda İyimser
Araştırmanın bazı önemli noktaları şu şekilde:

  • Yöneticilerin %62’si blockchain’in önümüzdeki 3 yıl içerisinde endüstride itici bir kuvvet haline geleceğini düşünüyor.
  • Yöneticilerin %54’ü, yeni iş modellerinin blockchain’e yapılacak yatırımları arttırıp etkileyeceğini düşünmekte.
  • Yöneticilerin %54’ü, önümüzdeki üç yıl içerisinde ilk ticari blockchain ağı yatırımını yapmayı planlamakta.

Endüstri liderleri blockchain teknolojisinin sağladıklarının, akıllı kontrat kullanımı ile birleşince endüstri için eşsiz bir fırsat olduğunu vurguladı.

”Bir aracın montajına binlerce parça gönderilmekte. Bu parçaların takibini ve doğrulaması yapmaktaki kısıtlamalar, söz konusu parçaların diğerleri ile entegre edildiğinde düzgün çalışmamasına neden olabilir. Daha sonra da performans sorunları ve müşteri memnuniyetsizliği ortaya çıkabilir.”

Blockchain teknolojisi şimdiden tedarik zinciri takibinden tutun da, bankacılık sektöründe, sigortacılık sektöründe, hükümetlerde ve daha adını sayamadığımız bir çok alan ve sektörde kullanım görmeye başladı.

IBM Araştırması: Otomotiv Endüstrisi Yöneticilerinin Yüzde 62’si, Blockchain Konusunda İyimser isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IBM Araştırması: Otomotiv Endüstrisi Yöneticilerinin Yüzde 62’si, Blockchain Konusunda İyimser - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Afrika: Merkez Bankası Başkanı Kripto Paralara Karşı Halkı Uyardı ICO’lar Kan Ağlıyor Facebook’un blockchain stratejisi ICO düzenlemek isteyenlere SEC’ten haber var! En az 1 Bitcoin’e sahip kaç cüzdan olduğu belirlendi: Artış var Bir Dev Şirket Daha Bitcoin ve Altcoinle Ödemeleri Kabul Etmeye Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır