Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bank of America’nın Aldığı Yeni Patent, Kripto Para Birimi Anahtarlarını Depolamayı İçeriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bank of America’nın Aldığı Yeni Patent, Kripto Para Birimi Anahtarlarını Depolamayı İçeriyor
Bank of America’nın Aldığı Yeni Patent, Kripto Para Birimi Anahtarlarını Depolamayı İçeriyorAmerika’nın önde gelen bankalarından olan ve kripto para birimlerine karşı sahip olduğu olumsuz tutum ile de tanınan Bank of America (NYSE:BAC), geçtiğimiz Salı günü kriptografik anahtarları depolamaya yönelik bir patent aldı ve patent belgesinin içerisinde bunun kripto para birimi uygulamaları için kullanılabileceğinin sinyalleri yer alıyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından Salı günü verilen patentin bilgilerine göre, banka blockchain platformları tarafından da kullanılan ve gizli anahtarları saklamak ve depolamak için kullanılan ”güçlendirilmiş depolama cihazı” için patent aldı. Patent bilgilerinin içerisinde günümüzde bir çok özel anahtarın sadece tek bir şifre tarafından korunduğu da vurgulanmakta.

Patent içerisinde kripto para birimlerine de bir kaç kere değiniliyor ancak genel olarak özel anahtar depolama için kullanılacak bir cihaz konu alınmakta.

Bank of America’ya göre özel anahtarları depolayan bilgisayarların genellikle internete veya diğer halka açık ağlara bağlı olduğu düşünülürse, yüksek oranda depolama yapmak aynı zamanda ”devamlı olarak emaneti kötüye kullanmak riskine” sahip.

”Bu sebeple, özel kriptografik anahtarların depolanması için güvenli bir yöntem gerekiyor ve bu yöntem kesinlikle kullanıcıların özel anahtarlarının çalınması riskini azaltmalıdır.”

Bank of America kendi teknoloji patentinin ve üreteceği cihazın kripto para birimleri ve blockchain dünyasında kullanılmasının sürpriz olmayacağını da vurgulamakta. Görünüşe göre en büyük kripto para karşıtı firmalar bile, sektöre bir yerden girmeye çalışmakta.

Bank of America’nın Aldığı Yeni Patent, Kripto Para Birimi Anahtarlarını Depolamayı İçeriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bank of America’nın Aldığı Yeni Patent, Kripto Para Birimi Anahtarlarını Depolamayı İçeriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen analistten çarpıcı BTC tahmini geldi! Avustralya’da Devlet Bilgisayarı Bitcoin Madenciliği İçin Kullanıldı ETF İle İlgili Karar İçin Bu Hafta Son Tarih! Google iOS’daki klavyesine Bitcoin sembolü ekledi Forbes: Bitcoin PoW sözleşmesi kusurlu, daha üstün bir konsensus mekanizmasına ihtiyaç var! Binance CEO’su CZ, Kripto Para Piyasasının İyiye Gittiğini İşaret Etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır