Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı!
Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı!26 Kasım Pazartesi günü Cebelitarık‘ın finansal regülatörünün yaptığı açıklamaya göre, önde gelen kripto para borsalarından Huobi, bölge yetkililerinden Dağıtık Defter Teknolojileri lisansı almaya hak kazandı.

Bölge özellikle 2018 yılının başından beri hem blockchain hem de kripto para birimi gelişmeleri açısından ciddi bir yol kat etmeye başladı.  Cebelitarık Ticaret Bakanı Albert Isola, konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu duyuru, hassas ve güvenli regülasyon çerçevesi altında inovasyona devam etmek isteyen şirketler için Cebelitarık yönetiminin nasıl etkili bir yol çizdiğinin başka bir örneğini oluşturmaktadır.”

”Sunduğumuz sağlam DLT mevzuatı, Huobi gibi kaliteli şirketlere, sürdürülebilir miraslar geliştirebilmeleri ve üretebilmeleri için destekleyici bir çerçeve rolü sağlamakta.”

Cebelitarık geçtiğimiz 25 yıl süresince online gaming sektörünün önde gelen merkezlerinden birisi olduğu gibi, şimdi de özellikle Blockchain konusunda önde gelen bir merkez olmaya çabalıyor.

Başka bir küçük bölge olan Malta da, özellikle blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili sağladığı mevzuat ve destek sayesinde, şu an dünyanın önde gelen blockchain merkezlerinden birisi haline geldi.

Bakan Isola geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, önümüzdeki bir kaç ay içerisinde bölgeye çok daha büyük ve önde gelen şirketlerin giriş yapabileceğini beklediğini ifade etmişti. Coinfloor, Covesting ve 23 Kasım tarihinde açıklanan Cebelitarık Blockchain Borsası gibi kurumların bölgeye giriş yapması ile, bu küçük yönetim istediğini elde etmeye oldukça yaklaştı.

Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir İsviçre Bankası Daha Kripto Para Depolama Hizmetleri Verdiğini Duyurdu! SEC ve CFTC kripto sektörüne yönelik ortak bir yaklaşıma girebilir mi? Bitcoin 2016 Yarılanması Sonrası 10 Kat Arttı! 2020 Benzer Mi Olacak? EOS Sıçrama Yaptı – Bitcoin Yeniden 4.000 Dolar Üzerini Gördü! CoinList CEO’su: Piyasa Bu Yıl Çok Sessiz Olacak Bitcoin Fiyatı %75 İhtimalle 2021 Sonunda 100 Bin Dolar Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır