Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’
Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’Akıllı kontratlar üzerinde çalışan bir güvenlik firması olan Hosho Group’un CEO’su Yo Sub Kwon, yakın zamanda bir etkinliğe katılarak kripto para sektöründeki hack saldırıları hakkında konuştu.

Kwon, kripto para borsalarının sayısı git gide artan hack saldırılarına karşı ortaklaşa bir çözüm bulmaları gerektiğini düşünüyor. Kwon’a göre kripto para sektöründeki borsalar, bu tarz saldırılardan etkilenmemek için ortak politikalar belirlemeliler.

Bloomberg’ün düzenlediği etkinlikte konuşan Kwon, bir kripto para borsasını hackleyip yüklü miktarda para çalan hackerların çoğu zaman bu parayı başka bir borsaya aktarmaya çalıştıklarını söyledi. Her borsanın kendine ait bir güvenlik protokolü ve politikası bulunuyor ve bu da borsalar arasında bir koordinasyon eksikliği yaşanmasına yol açıyor. Kwon’a göre borsalar, bu koordinasyonsuzluk yüzünden hackerlara bir bağlamda “yardım etmiş” bile oluyorlar. Kwon:

“Buna karşı önlem almanın tek yolu borsaların bir arada çalışmaya başlamaları. Bir sistem oluşturmalılar ve bu sistem ne zaman yüklü miktarda para yatırılsa uyarı vermeli. Böylece bir hack saldırısı durumunda bu işlemin takibi yapılabilir.”

Kwon’a göre kripto para sektöründe karşılaşılan hack saldırılarının aslında ciddi bir kısmı oldukça basit saldırılar. Hatta bu saldırılar teknolojik açıdan hiçbir şekilde karmaşık değiller. Kwon, kripto para borsalarının bir arada çalışması durumunda bu tarz hack saldırılarının önüne geçilebileceğine inanıyor.

Kroll’un siber güvenlik biriminden sorumlu olan Stacy Scott da buna benzer yorumlar yapmıştı. Scott’a göre hack saldırılarını takip etmek bir hayli zor çünkü işin içine kripto para girmiş oluyor. Ancak Scott’a göre bir hack saldırısını takip etmenin en iyi yollarından biri, doğrudan kripto para borsasını takip etmek:

“Çoğu hacker diğerleriyle ya borsalar ya da sosyal medya aracılığıyla iletişime geçiyor. Bu kişileri takip etmek için bu gibi iletişim kanallarında bırakılan izleri araştırmak gerekiyor.”

Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kanada Ulusal Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak Bitcoin’de 4 Yıldır Görülmeyen Teknik Gösterge Görüldü Bitcoin, Twitter’da neredeyse dibi gördü Blockchain Ve Gözetim Şirketleri NEO Rehberi: NEO (NEO) Nedir? Bitcoin, Eylül Ayında Nasıl Bir Grafik Çiziyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır