Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Polisi Halkı Bitcoin’e Karşı Uyarıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Polisi Halkı Bitcoin’e Karşı Uyarıyor
Hindistan Polisi Halkı Bitcoin’e Karşı Uyarıyor

© Reuters.  © Reuters.

Yerel gazete Business Standard’ın 2 Ocak’ta yayınladığı habere göre, Hindistan’ın Cammu Keşmir bölge polisi, halkı kripto paraya yatırım yapmaması konusunda uyaran bir açıklama yaptı.

Polis, halkı Bitcoin gibi yatırımların “yüksek riskine” karşı uyardı ve halka kripto paraların devlet destekli olmadığını hatırlattı. Business Standard, polis şubesinin genel müfettişini şöyle alıntıladı:

“Kamuoyu Bitcoin gibi kripto paralara, dijital para birimlerine yatırım yapmamaları yönünde uyarıldı; çünkü bu paralarda gerçek ve yüksek bir risk var.”

Genel müfettiş ayrıca kripto piyasasının “ani ve uzun süreli bir çöküş yaşayabileceğini; yatırımcıları, özellikle de zor kazanılmış paralarını kaybetme olasılıkları yüksek olan bireysel müşterileri açığa vurabileceğini” belirtti.

Hindistan, şu anda Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından yayınlanan genelgeyi takiben kripto parayla ilgili hizmet veren bankalara yasak getiriyor. Dijital varlıkların önündeki engel nedeniyle, birçok yerel işletme işlerini bıraktı ve bu engel Hindistan Yüksek Mahkemesinin zorlukla karşılaşmasına yol açtı.

Bu haftanın başında Maliye ve Nakliye Bakanı Pon Radhakrishnan, hükümetin kripto para düzenlemesine temkinli yaklaştığını söyledi. Radhakrishnan, “küresel olarak kabul edilebilir bir çözüm” olmadığından dolayı kanun koyucuların kısa süre içinde resmi yasa çıkaramayacaklarını belirtti.

Hindistan Merkez Bankası dünkü açıklamalarında, ulusal bir kripto para (ya da “kripto-rupi”) geliştirme planlarını ertelediğini duyurdu. Banka, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmayı düşündüklerini ilk olarak 2018’in Nisan ayında duyurmuştu, şu ana dek CBDC’nin potansiyel avantajlarını araştırmak için bir grup oluşturmuşlardı.

Grubun bulguları açıklanmadı. Hindu Business Line, anonim bir kaynağın söylediklerini şöyle alıntılıyor: “Hükümet artık dijital parayı istemiyor. Dijital paranın üzerine düşünmek için bile çok erken olduğunu düşünüyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Hindistan Polisi Halkı Bitcoin’e Karşı Uyarıyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Polisi Halkı Bitcoin’e Karşı Uyarıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Uzmanı Max Keizer’a Göre, Libra Coin’in Bitcoin ile Rekabet Etmesi Mümkün Değil Ünlü Bitcoin geliştiricisinden 2020 için 4 Bitcoin tahmini 23 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 140 dolar yolunda yükselişe geçti Brave’den BAT Token Dağıtımı Argo Artık Müşterileri Adına Kripto Para Madenciliği Yapmayacak Ripple (XRP) için sırada ne var? Analistler olası senaryoları açıklıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır