Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor!
Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor!Hindistan, 2018 yılında RBI’nin (Hindistan Merkez Bankası) koyduğu yasak sonrası hala kripto para sektörü ile ilgili sıkıntılar yaşamaya devam ediyor ve ülkenin kripto paralara bakış açısı oldukça sert. Bankalara, kripto para platformlarına hizmet vermeme yasağının konulmasından sonra, bazı Hint bankaları kripto para birimlerinin büyümesini ve yaygınlaşmasını engellemek için oldukça ilginç eylemler yapmaya başladı.

İddialara göre bir banka, bazı bankalar müşterilere herhangi bir sözleşme imzalatırken, onlardan hiçbir şekilde kripto para birimleri veya bunlarla ilgili bir platform veya hizmet kullanmayacağına dair yemin etmesini ve buna imza atmasını da talep etmekte. Bu yeni şart yüzünden müşteriler ya bankalar ya da kripto para birimleri arasında seçim yapmaya zorlanıyor ve bu hala gelişme aşamasında olan kripto para sektörü için oldukça olumsuz.

Birçok uzman ve topluluk üyesi kripto para birimlerinin uzun vadede geleneksel bankacılığın yerini alacağına inansa da, şuan için böyle bir hamle birçok müşteriyi zorlayabilir.

Hindistan içerisinde yaşayan bir kullanıcının attığı Tweet ile gündeme gelen olay, çok fazla tepki topladı.

Bunun yanı sıra başka bir kullanıcının Pakistan içerisindeki Faysal Bank‘ın da aynı olayı yaptığını gösteren kanıtı, özellikle doğudaki bankaların bu gibi yollara başvurmasının git gide artabileceğini gözler önüne sermekte.

Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukatlar Bugün Belli Olacak Ethereum Classic saldırganından borsaya 100,000 dolar iade Ripple Destekli Bankanın xRapid Hamlesi Hazır Tavsiye Kazanç | Network Marketing Kazanç Sistemi Diar: Kurumsal Yatırımcılar, OTC Bitcoin Piyasasına Yönelmeye Başladı Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza atıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır