Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje

Ana Sayfa » GÜNCEL » Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje
Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje

© Reuters.  Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje© Reuters. Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje

2017, sözlerin ve spekülasyonların olduğu yıl iken, 2018, projelerin sözlerini yerine getirmesi gereken yıl oluyor. Mainnet biçimindeki gerçek bir çalışma ürünü, bu süreçteki ilk büyük adımdır. 2018, diğer blokların koruyucu kanatlarından uzaklaşan ve kendi ana ağlarında çalışmaya başlayan blok zinciri projeleriyle doldurulur.

Bir projenin belirteç fiyatı için bir ana sürümün ne yapacağını tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Bir ana ağın kalitesinin, bir ana sunucunun başlatılmasından daha önemli hale gelmesi muhtemel görünüyor.

Bu makalede, Mayıs ve Haziran 2018’deki en çok umut vaat eden mainnet sürümlerinin 6’sına bir göz atacağız.

Oyster Pearls (29 Mayıs)

Oyster Pearls; IOTA’nın Tangle teknolojisi ve Ethereum’un akıllı sözleşme çerçevesi üzerine inşa edilen hibrid blockchain, 29 Mayıs 2018’de gün ışığını görecek. Lansmandan sonra, Oyster Pearl platformu, bunun için tasarlandığı şekilde kullanılabilir: çevrimiçi reklam modelini bozmak ve doğrudan bağlantı kurmak içerik tüketicileri ile içerik oluşturucular.

Ekip, ana ağ üzerindeki gelişmelerini aktif olarak topluluklarıyla paylaştı ve planlanan lansmana kadar her hafta bunu yapmaya söz verdiler. Lansmana eşlik eden ilginç özellikler Oyster Pearl akıllı sözleşmeleri, dağıtılmış itibar sistemi, merkezi olmayan depolama ve elbette tamamen yeni web sitesi gelir modeli.

Tron (31 Mayıs)

Tron kısa bir süre önce spotlarda çok fazla yer aldı ve çok beklenen platformlarının piyasaya sürülmesi, Tron’un projeyi çevreleyen yüksek beklentilere uygun olup olmadığını gösterecek. Eforu daha da artırmak ve Ethereum topluluğuna bir takdir işareti olarak Tron, 21 Nisan’da bir airdrop ile 30 milyon token dağıttı. Bu airdrop, Tron tokeninin Ethereum blok zincirinden kendi ana ağına bir geçiş olduğu için meydana geldi. Tron en büyük borsalar tarafından destekleniyor.

Tron’un açık sözlü kurucusu Justin Sun, Tron platformunun uzun vadeli başarısı ve azmi konusunda tam güvenini sürekli olarak dile getirerek, ekosisteminin zaman içinde Ethereum ekosisteminden çok daha büyük olmasını beklediğini belirtti.

Ana ağ başlatıldığında, birçok yükseltmenin de geçerli olması bekleniyor. Tron ekibi, destekçilerini süreçte güncel tutuyor ve kısa bir süre önce, ana ağın ilerleyişi ve toplumun Tron ekosisteminin nasıl görünmesini beklediği konusunda topluma kapsamlı bir açık mektup yayınladı.

NULS

NULS çok iyi bir uyku devi olabilir ve şimdilik şimdilik radarın altında kalmış durumda. Bu durum, mainnet’in serbest bırakılmasıyla değişebilir. NULS ekibi, akıllı sözleşmeler, çoklu zincir mekanizmaları ve çapraz zincir mutabakatına olanak veren özelleştirilebilir bir modüler blok zinciri ekosistemi sunmaya başladı. Bu temel olarak, dapps ve cross-blockchain işlemlerine izin veren bir platform haline geleceği anlamına geliyor.

Ekip, mainnet’in bitmesini sağlamak için saatlerce çalışıyor ve Mayıs ayında sürecin başlayacağına dair topluluğuna güvence verdi. Anakaranın 31 Mart’tan itibaren yaptığı başarılı kamu testi, yatırımcının ekipten çekilebileceğine dair bir güven uyandırdı. Yakın zamanda duyurulmuş olan çoklu ortaklıklar ile birlikte ekip, NULS’i haritaya koyma potansiyeline sahip.

EOS (2 Haziran)

EOS, ana ağını başlatmak üzere bir başka gişe rekoru kırdı. Beklentiler inanılmaz derecede yüksek, EOS’un piyasa değerinin 15 milyar doların üzerinde olması ile gösterilir (!). Son birkaç haftadır, EOS’un fiyatı birkaç yeni değişim listesi, bloklar arası iletişim, VC ortaklık duyurusu ve halihazırda 18 dapp’in EOS blok zincirinde piyasaya sürmeyi planladığı gerçeğin ardından patladı.

Mainnet lansmanını buna ekledik ve EOS’un fiyatının 18 Mart 2018’de neden 4 dolar seviyesinden yaklaşık 15 dolar seviyesine yükseldiğini anlamak zor değil.

EOS’lar, ICD’leri satın almak için gerekli olacak – bu veri setleri ve kullanıcıları aynı zamanda, diğer tokenleri dönüştürmek ve blok zincirindeki işlemler için EOS’u kullanmaya başlayacak ve kripto para birimi için gerçek bir talep yaratacak.

EOS, aynı zamanda Bitshares ve Steemit’i de piyasaya süren, endüstri lideri Dan Larimer’in bir sonraki etkileyici blockchain lansmanı olacak. Ancak bu, şimdiye kadarki en büyük projesi olacak. Larimer, blockchain alanında çok fazla çalışıyor ve yatırımcılar, onun liderliği nedeniyle kısmen EOS projesine güveniyor. Yüksek potansiyelli EOS blok zincirinin 2 Haziran’da beklentilere uygun olup olmadığını göreceğiz.

Ontology (Haziran)

Ontology’nin havayolunu kullanarak sembolünü dağıttığından beri, projenin kripto parası fiyatı biraz yıprandı. Lansman tarihi hâlâ bir gizem olmasına rağmen, Ontology projesinin son derece ümit verici yol haritası, mainnet başlangıcının Haziran ayının son haftalarında gerçekleşeceğini gösteriyor.

Ontoloji ekibinin blok zinciri ekosisteminin temelini oluşturduğu bir aşama. Ana ağ başlatılır başlatılmaz, Ontology’nin büyüyen iş ortakları listesinin sürekli olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

VeChain (30 Haziran)

VeChain Thor mainnet’in lansmanı bu listenin en büyüğü olabilir. Bunun nedeni, ana ağlarının piyasaya sürülmesiyle halka tanıtılacak potansiyel uygulamalar.

VeChain, inanılmaz bir ortaklar ağına sahip ve VeChain ekibi, bu ortaklar için kendi platformlarında mümkün olan en kısa sürede kendi uygulamalarını yürütmek istediklerini defalarca belirtmişti. VeChain platformunun 2015 yılından bu yana özel olarak faaliyet gösterdiği göz önüne alındığında, mainnet ile başlatılan dapp’lerin görülmesi daha da olası olmakta.

1 Mayıs’ta, VeChain blockchain testi için piyasaya sürüldü ve ekip, ana platformun ilerlemesi hakkında ve platformunun yeni özellikleri ve dinamikleri hakkında topluluğu sürekli olarak bilgilendirdi. Lansman ayrıca, ERC-20 tabanlı VEN’den VeChain’e kadarki sembol için yeni bir isim de içeriyor.

Son sözler

Bu 6 mainnet lansmanı, 2018’de daha büyük bir eğilimin parçası olup, şu anda diğer engellerden yararlanan pek çok proje kendi zincirlerine göç edecektir. Bunlar, 2018’in ikinci çeyreği için bizim en sevdiğimiz olay mainnet lansmanlarıdır, ancak 2018 boyunca daha pek çok şey bekleniyor.

Bu eğilim muhtemelen ana paranın kalitesinin ve platforma gitmeye hazır olan uygulamaların, başlangıçtan daha büyük fiyat hareketleri için bir neden haline geleceği bir ticari paradigma kaymasına neden olacak. Piyasanın bu makalede vurgulanan 6 geçişe nasıl tepki vereceğini görmek son derece ilginç olacak.

Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Haziran’da Mainnet Sürümüne Geçecek Olan 6 Proje - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alman Maliye Bakanı: ‘Kripto Paralar İtibari Paraların Yerini Tutamazlar’ Varlık Yönetim Devi Fidelity, Bir Kripto Para Firmasına Yatırım Yaptı! Ethereum 2.0 Güncellemesi Ocak Ayında Yayınlanabilir 12 Ülkede E-Ticarete Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin ve Steem Dokunuşu Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para İşlemlerinde Yüzde 300’lük Artış! BitMEX’ten dev Ripple duyurusu: Ünlü CEO’dan XRP için akılalmaz ifadeler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır