Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor
Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyorÇin tabanlı güvenlik firması SlowMist, geçtiğimiz günlerde yaşanan Ethereum Classic %51 saldırısının arkasındaki saldırganı tespit etmek için yeterli kanıta sahip olduğunu iddia etti. Çarşamba günü yayınlanan bir Medium gönderisinde durumu özetleyen SlowMist ekibi, toplamda üç cüzdan adresinin ve dört işlemin ağdaki iki günlük saldırılardan sorumlu olduğunu aktardı. Şirket aynı zamanda kripto para borsası Coinbase tarafından yayınlanan bilgileri de güçlendirdi ve buna eklemeler yaptı.

Hem SlowMist hem de Coinbase ekipleri blockchain ağında yaşanan saldırıyı ve çifte harcamayı doğruladı ve SlowMist ağda toplam 7 adet işlemin geri döndürüldüğünü ve 54.200 ETC’nin (270.000 dolar) tekrar harcandığını ve üretildiğini tespit etti.

Sladırıların geçtiğimiz Cumartesi günü Türkiye saati ile 22:58 itibariyle başladığını belirten firma, ağdaki benzer saldırıların artık durmuş olduğunun altını çizdi ve en son saldırının Salı günü Türkiye saati ile 7:30’da sonlandırıldığını aktardı. SlowMist daha sonra tespit ettiği adreslerin tam olarak nerede olduğunu bulmak istediğini ve ”ilgili borsaların yardım etmesi ile” bunu yapabileceğini aktardı. SlowMist, saldırganları tespit etmek için çalışmak istediği kripto para borsalarının Gate.io, Bitrue ve Binance olduğunu açıkladı.

Hem Gate.io hem de Bitrue kripto para borsaları kendi resmi Twitter hesaplarından sırasıyla 40.000 ve 13.000 ETC’nin çifte harcamada kullanıldığını açıkladı ve Gate.io 40.000 ETC’lik fonların geri iade edileceğini duyurdu.

Ethereum Classic geliştiricileri ise saldırganın tespit edilmesi için SlowMist ekibi ile ortaklaşa çalışmaya başladı.

Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’deki sert düşüş satın alma fırsatı mı? Ukraynalı Adam Kendi İnternet Sitelerinde CrpytoJacking Yapmaktan Tutuklandı! İnternetin Ötesinde Bitcoin: Uydu Üzerinden İlk Mesaj Yayınlandı Bitcoin 5000 doları aştı: Ayı piyasası resmen bitti mi? Alman Hükümeti Kripto Para Borsalarıyla İlgili Açıklama Yaptı ABD’deki Yeni Tasarı Sunuldu: “Blockchain Bir An Önce Düzenlenmeli”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır