Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Günün en basit sorusu, Bitcoin almalı mıyım?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Günün en basit sorusu, Bitcoin almalı mıyım?
Günün en basit sorusu, Bitcoin almalı mıyım?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasasını merak ediyor ve Bitcoin almalı mıyım diye kendine soru soruyorsan, yalnız değilsin. Şunu rahatça belirtelim ki bu sorunun cevabı evet. Neden mi? buyurun birlikte bakalım.

Bitcoin almalı mıyım? NedenBlockchain, Bitcoin’un arkasındaki teknoloji ve dünyayı değiştirmek üzere. Evet! Bitcoin Satın Almalısınız. Herkesin en az bir Bitcoin alması gerektiğine inanıyoruz. Fakat birçok insan hala nasıl çalıştıklarını anlamıyor. Bu yüzden onları satın almaktan kaçınıyorlar. Aslında bir nevi onlardan kazanç sağlama imkanını da kaçırıyorlar.

Birçok kişi Bitcoin’i anlamadı Bitcoin nedir?Bitcoin artık hayatımızda gündelik bahsi geçen konular arasına girmeye bile başladı. Ancak çoğu insan, Bitcoin’in gerçek olmadığını veya esas olarak suç dünyası veya karanlık örgütler tarafından kullandığını iddia ediyor.

Bitcoin herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür kripto para birimidir. Suçlular için bir sahtekarlık aracı değildir.

Blockchain olarak adlandırılan dağıtılmış defter, Bitcoin teknolojisi platformun özünde yer almaktadır. Blockchain net ve herkese açıktır, tıpkı internet gibi. Bitcoin hareket ettirilebilir. Ürün ve hizmet satın almak için kullanılır ve sayısı sınırlıdır. Sadece 21 milyon Bitcoin çıkarılabilecek.

Bitcoin’i bazıları ABD Doları, Sterlin, Yen veya başka bir para birimi gibi benzer şekilde sınıflandırdığında Bitcoin’i dolar ve altın arasında bir yerdeki para birimi olarak ta kabul ediyorlar. Şurası bir gerçek ki geleceğin parası veya dijital altın da diyebiliriz.

Bitcoin kontrol edilemez.Bitcoin herhangi bir merkezi organizasyon tarafından kontrol edilmez. Bitcoin almalı mıyım sorusunun aslında en cazip cevaplarından birisi de bu. Örneğin, Federal Rezerv, Hazine, İngiltere Bankası veya Avrupa Merkez Bankası tarafından kontrol edilmemekte. Bir şirketi, CEO’su veya baş mali sorumlusu yok. Kripto para birimleri, hükümetler tarafından kontrol edilmedikleri için daha da önem kazanacak ama çok az insan aslında şu anda herhangi bir Bitcoin veya kripto para sahibi.

Bunun sebeplerinden biri olarak satın alma konusundaki hantallık örnek olarak verilebilir. Şöyle ki, Borsaların müşteri (KYC) kontrollerini yapması gerekiyor. Yaşadığınız yere bağlı olarak, bir Bitcoin hesabı finanse etmek bankaya gitmeniz veya bir miktar banka havalesi gerekiyor. Sonuç olarak bu dijital nimetten faydalanmak istiyorsanız biraz çabalamanız gerekiyor.

Sonuç itibariyle Bitcoin almalı mıyım sorusuna evet diyoruz. Yalnız şu konu göz ardı edilmemeli. Bu piyasaya yeni girecek olan birisi kripto para konusunda araştırma yapmaktan çekinmemeli. İlk defa yatırım yapacak biri yatırımlarına düşük meblağdan ve kaybetse, tabiri caizse kendisini sarsmayacak miktarlar ile işe başlamalıdır. Bir Bitcoin veya başka kripto para her ne kadar kripto piyasasında eski volatilite görünmüyor olsa da kısa bir zaman diliminde 10 hatta 20 kat artabileceği gibi bunun tersi bir düşüş de yaşanabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Günün en basit sorusu, Bitcoin almalı mıyım? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash (BCH), 170 doların altına düştü: Peki şimdi yön neresi? Binance Coin’de Son Durum Ne? Tüm Dünya Libra’ya Karşı Birlik Oldu! Kripto Fiyatları Düşüşte; 2016’da Çalınan Bitcoin’in Bir Kısmı Kurtarıldı XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti Japonya’daki Kripto Para Borsası Hacklendi, 60 Milyon Dolar Çalındı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır