Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Günlük Bitcoin İşlemleri, 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Günlük Bitcoin İşlemleri, 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı!
Günlük Bitcoin İşlemleri,  1 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı!

2/2


2/2


Lider kripto para birimi Bitcoin, 2018 yılında %80 civarında düşüş yaşadıktan sonra, 2019 yılına nispeten daha dengeli girdi ve 2019 yılının başından beri çoğu zaman 4.000 dolar üzerinde tutunmayı başardı. 10 Ocak sabahı itibariyle ise ani bir düşüş yaşayan Bitcoin, 3-4 gündür tutunduğu 4.000 dolar üzerinden 3.800 dolar hattına geriledi ve bütün kripto para piyasasını da beraberinde götürdü.

BTC, fiyat olarak düşüş yaşamaya devam etse de, görünüşe göre arka planda gelişmeye ve daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. The block kaynağının aktardığı bir habere göre, günlük bitcoin işlemlerinin bir haftalık ortalaması, 1 yılın en yüksek seviyesine çıktı ve 2018 yılının Ocak ayından beri ilk defa 280.000 barajını aştı. Geçtiğimiz 2018 yılının Nisan ayında 2 yılın en düşük seviyesine çakıldığından beri düzenli olarak artan işlem sayısı, sonunda meyvesini verdi.


Bundan daha önce elde edilen tüm zamanların en yüksek günlük işlem sayısı ile, 2017 yılının Aralık ayında Bitcoin’in 20.000 dolara yükseldiği tarihlerde yaşanmış ve Bitcoin’in günlük işlemleri kısa bir süreliğine de olsa 400.000’i aşmıştı. O tarihin birim fiyatı ile içerisinde bulunduğumuz tarihin birim fiyatına kıyasla aradaki 120.000’lik işlem farkı, aslında oldukça küçük gözüküyor..

Yine de, 2019 yılına iyi giren ve önümüzdeki aylarda Bakkt, Fidelity, Nasdaq hatta ETF onayı gibi haberlerin beklendiği Bitcoin için bugün yaşanan şok düşüş oldukça korkutucu. Bitcoin’in daha önce Kasım ve Aralık aylarında yaşadığı sert düşüşten, 3.200 dolara kadar indikten sonra kurtulabilmişti ve bu durumun tekrarlanması birçok yatırımcı için panik ortamı oluşturabilir.

Günlük Bitcoin İşlemleri, 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Günlük Bitcoin İşlemleri, 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Gelişmeler: Bitcoin Düştü, Ethereum ve Ripple Zarar Ediyor Justin Sun: Bu Yıl Tron ve Ethereum İşbirliği Görebiliriz SEC ile İşbirliği Yapan ICO Projelerinin Geleceği Daha Parlak Oluyor Türk Lirasına Endesklenen Kripto Para “BiLira” Geliyor! Kraken, bir başka Bitcoin borsasını satın aldı Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır