Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık Kuracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık Kuracak
Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık KuracakGüney Kore’nin en değerli blok zinciri projesi olan ICON, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi olan SK ile kurduğu ortaklık sayesinde mil hesabı sistemini kullanan kullanıcıları, blok zinciri teknolojisini ve kriptodan faydalanabilecek.

ICON ile bir mutabakat anlaşması imzalayan SK’nın bir yan kuruluşu olan SK Planet, 35 milyona yakın kullanıcıya sahip ülkedeki en çok kullanılan mil hesabı sistemini işletmektedir.

Önümüzdeki aylada SK Planet’in mobil servislerinin yanı sıra mil hesabı sistemi OK Cashbag’i destekleyen blok zinciri teknolojisini kullanmak için ICON ekibi ile işbirliği yapması bekleniyor.

Devasa Bir Ortaklık Olacak
Temmuz ayında Güney Kore’deki ana medya kuruluşu olan Hani, SK’nın mil hesabı sistemi olan OK Cashbag’in mil ödemeleri ve çeşitli iş modelleri ile başa çıkmak için blok zinciri tabanlı bir sistem geliştirme sürecini başlattığını bildirmişti.

SK Planet, blok zinciri projesinin teknik incelikleri hakkında herhangi bir ek bilgi sağlamazken aynı zamanda blok zinciri altyapı teknolojisini mevcut altyapısına entegre etme sürecini hızlandırmak için birlikte çalıştığı herhangi bir ortak hakkında da bilgi vermedi.

SK Planet yetkilisi olan JM Park, şirketler grubunun küçük ve ortak büyüklükteki işletmeler ile blok zincirini Asya’da ticarileştirmek için işbirliği yapacağını da söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

” Blokchain, orta ve uzun vadede mevcut sektördeki pazar dönüşümünü teşvik edecek temel teknolojilerden biri gibi görünüyor. SK Planet, çeşitli alanlarda sinerji elde etmek için ICON ile çalışacak ve böylece müşterilerimize farklı avantajlar sunabileceğiz. “

Holdingler Artık Kripto ve Blockchaine Yöneliyor
Güney Kore’de LG, Samsung (KS:005930), SK ve daha birçok milyarder holding, blok zincirini endüstrisine olan ilgiyi artırmaya devam ediyor. Bu da muhtemelen teknolojinin yapay zeka (AI) ve big data ile birlikte Güney Kore hükümetinin dördüncü sanayi devriminin üç sütunundan biri olduğunu gösteriyor.

Kaynak: CCN

Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık Kuracak isimli makale Mehmet Beraat SAĞIN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık Kuracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin tahmini: Kötü haberleri reddetmek, güçlenmenin bir işareti, Bitcoin toparlanmaya hazır mı? Bir Sonraki Bitcoin Yarılanması Yatırımcılar için Çekici Bir Faktör 2019’da kripto piyasasında kurumsal yatırım hız kazandı Kripto pazarlarına yeni sermaye girişi… BCH, LTC ve Tezos dikkat çekiyor Bitcoin SV Yeni Logosunu Tanıttı: ”Orijinal Bitcoin’in Yeniden Doğuşu” Bitcoin ve Ethereum’un Haftalık Ticari Hacmi, 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır