Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Bithumb, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkartıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Bithumb, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkartıyor!
Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Bithumb, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkartıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Bithumb kripto para borsası Güney Kore’nin en büyüğü olmanın yanı sıra, dünya çapında da oldukça büyük bir öneme ve yere sahip. CoinDesk kaynağının 18 Mart tarihinde aktardığı bir habere göre söz konusu Bitcoin ve kripto para borsası Mart ayının başından itibaren 310 olan çalışan sayısını 150’ye indireceği hamleye başladı ve işten çıkarmalara start verdi.

Şirket yetkililerinden birisi konu hakkında yaptığı açıklamada %50 civarında işten çıkarma yapacaklarını onayladı ve şirketten çıkacak olanların zaten Bithumb kurumundan ayrılmak isteyen çalışanlar olduğunu da sözlerine ekledi.

”Gönüllü emeklilik, bizim eski elemanlarımız için yaptığımız destek programının bir parçası ve bu iş değişimi için yardım ve eğitim sunuyor. Bundan ayrı olarak Bithumb’un ticari hacmi geçtiğimiz yıla kıyasla düşüş yaşadı ve bu yüzden içsel bazı önlemler deniyoruz. Çeşitli yeni işletmeler için gerekli personeli eklemeye devam edeceğiz.”

2018 yılının başından beri neredeyse bütün kripto para birimleri %80 ve civarı düşüş yaşadı ve doğal olarak kripto para borsaları da bundan direkt olarak etkilendi. Dash kripto para biriminin arkasındaki kripto para firması geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada kripto para kışı yüzünden işten çıkarmalar yapacağını belirtmişti. Bunun yanı sıra Ethereum yazılım stüdyosu ConsenSys de ciddi sayıda işten çıkarma yaptı.

ConsenSys’den önce ise dünyanın en büyük kripto para madencilik firmalarından Bitmain %85 civarı işten çıkarma haberi ile anıldı ve durumun ne kadar ciddi olduğunu kanıtladı.

Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Bithumb, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkartıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Bithumb, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkartıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple ortaklığa doymuyor Sektörün büyük isimleri, Libra için ne dedi? “Kemerlerinizi bağlayın” Bitcoin’in 8.000 dolarda yükseliş potansiyeli düşüşten çok daha büyük iddiası Efsanevi yatırımcı Miller, 2019’da Bitcoin yatırımıyla kazandı! Bitcoin 5 haneli rakamlara mı ilerliyor? Yeni Türk Kripto Para Borsası Binans Kullanıcı Kayıtlarını Başlattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır