Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin En Büyük İkinci Bankası, İnsan Hatasını Azaltmak İçin Blockchain’i Deneyecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin En Büyük İkinci Bankası, İnsan Hatasını Azaltmak İçin Blockchain’i Deneyecek!
Güney Kore’nin En Büyük İkinci Bankası, İnsan Hatasını Azaltmak İçin Blockchain’i Deneyecek!Güney Kore’nin en büyük ikinci ticari bankası konumundaki Shinhan Bank, insanlardan kaynaklı hataların azaltılması için içsel işlemlerde blockchain teknolojisini deneyeceği bir projeyi başlattı. 10 Aralık tarihinde The Korea Times‘ın açıkladığı habere göre, proje özellikle Kore içerisindeki blockchain kullanımı açısından oldukça önem vaat etmekte.

Geçtiğimiz 18 ay boyunca hem kripto para birimleri hem de blockchain ile çeşitli entegrasyonları denemiş olan Shinhan, bunun yanı sıra çalışanlarının çeşitli blockchain uygulamaları ile ilgili bilgilerini arttırmak için de bir eğitim programı düzenlemişti.

Korea Times kaynağının aktardığı bilgilere göre, banka blockchain teknolojisini kullanarak 30 Kasım tarihinde swap işlemlerinin faiz oranını uygulamaya koydu ve bunu blockchain ile yapan ‘ilk’ Güney Kore bankası oldu.

Aktarılan bilgiye göre banka bundan sonra finansal kayıt tutma ve buna benzer işlemleri otomatik olarak yapabilmek ve insan hatasını azaltmak için, blockchain teknolojisini denemeye alacağı yeni bir proje başlattı ve projenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi durumunda blockchain teknolojisi banka için çok fazla alanda kullanılmaya başlanabilir.

Shinhan geçtiğimiz 2017 yılının Kasım ayında müşterilerine kripto para birimi cüzdanı hizmeti sunması ile yine gündeme gelmişti. Banka o tarihten beri blockchain teknolojisini kendi kurumu çapında çeşitli alanlarda kullanmasıyla da adından sık sık söz ettirdi. Özellikle Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerde, kripto para birimlerine çok fazla sıcak bakılmasa da, blockchain teknolojisi konusunda çok büyük bir ilgi mevcut.

Güney Kore’nin En Büyük İkinci Bankası, İnsan Hatasını Azaltmak İçin Blockchain’i Deneyecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin En Büyük İkinci Bankası, İnsan Hatasını Azaltmak İçin Blockchain’i Deneyecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sakin Ticarette Bitcoin İstikrarlı, Ethereum Düşüyor Ledger CEO’su: Binance Hacklenmesi Sonrası Satışlar İki Katına Çıktı! Venezuela’ya Bitcoin ATM’si İddia: Telegram’ın Platformu Mart Ayında Hazır Tom Lee’den boğa piyasasına dair hem iyi ve hem de kötü haberler var XRP 8% düşüşle 0,29970 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır