Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Korenin baskısı Bitcoin borsası Zeniex’in sonunu getirdi… kapatıyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Korenin baskısı Bitcoin borsası Zeniex’in sonunu getirdi… kapatıyoruz
Güney Korenin baskısı Bitcoin borsası Zeniex’in sonunu getirdi… kapatıyoruz

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin borsası Zeniex, hükümetin kripto borsalarına yaptığı baskılar sonucu kapılarını müşterilerine tamamen kapatacak. Seoul merkezli kriptopara borsası Zeniex, hükümetin uyguladığı kriptopara politikaları sonucu daha fazla dayanamadı ve işlemlerini durdurma kararı aldı.

Bitcoin borsası Zeniex 23 Kasım’dan itibaren işlemlerini tamamen durduracakBitcoin Borsası Zeniex , bir grup Çin’li ve Güney Kore’li finans ve güvenlik uzmanı tarafından 8 Mayıs 2018’de “yasal kripto finansmanının” teşvik edilmesi amacıyla açıldı. Ancak, son zamanlardaki yaşanan sorunlar nedeniyle borsa, işlemlerini devam ettiremeyeceğini açıkladı. Zeniex tüm borsa hizmetlerini 23 Kasım 2018‘de sonlandırmış olacak.

Borsa, tüm kullanıcıların kapanış tarihinden önce kripto varlıklarını geri çekmesini istedi. 22 Kasım’dan itibaren kullanıcılar, kripto varlıklarını artık Bitcoin borsası Zeniex ’de kontrol edemeyecek.

Başka bir açıklamada Zeniex’e bağlı kriptopara fonu olan ZGX Crypto Fund No.1’in de sonlandırılacağı duyuruldu. Borsa, yerel token’i olan ZGX’in uluslararası borsalarda listelenmesi için harekete geçmeyi planlıyordu. Ancak, finansal düzenleyicilerin baskısın bunu zorlaştırdığı ifade edildi:

“Son zamanlardaki gelişmelerle birlikte ZGX Crypto Fund No. 1 fonunun finansal otoritelerin mevcut baskısı sonucu sorunsuz bir şekilde işlemlere devam etmesi mümkün görünmüyor.”

12 Kasım’a kadar Zeniex, ZGX’e yatırılan tüm fonları Ethereum‘a çevirerek iade edecek. Bunun nedeni, Zeniex’in Haziran ayında Ethereum Classic Cooperative ile işbirliği yapmış olmasıdır. Borsa bu yüzden müşterilerine ETC üzerinden geri ödeme yapacak.

Güney Kore’nin kriptoparalara karşı tutumu değişmiyorGüney Kore’deki 30 Ocak’ta yürürlüğe giren kripto para borsalarına yönelik düzenlemeler sonucu bazı borsalar sorun yaşadı. Düzenlemelere göre, bu borsalarda işlem yapabilmek için gerçek isimli hesapların kullanılması gerekiyor. Bu kararın ardından, bazı borsalar sanal hesapları gerçek isimli hesaplarla değiştirerek hizmetlerine devam etti. Ancak iddialara göre bankalar ilk başlarda gerçek hesap alan borsaların dışındaki borsalara güvenlik gerekçesiyle gerçek hesap vermedi. Bu durum da borsaların finansal düzenleyicilerle sorun yaşamasına neden oluyor.

Ayrıca, Güney Kore’de kripto borsalarını denetlemesi ve düzenlemesi için Blockchain derneği kurulmuştu. Bu dernek yasal denetim mekanizması olarak işlevini sürdürüyor. Derneğe kayıtlı 23 borsa bulunuyor. Düzenlemelere tabi olmayı reddeden borsalar dernekten çıkarılıyor. Bitcoin borsası Zeniex de derneğin denetimlerini kabul eden borsalar arasında yer alıyordu. Ancak devam eden baskılar ve son birkaç ay içinde iki borsada yaşanan hacklenme vakaaları sonucu borsa kapanma kararı almış oldu. 23 kasım’dan itibaren tüm işlemlerine tamamen son vermiş olacak.

Kaynak: Chepicap

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Korenin baskısı Bitcoin borsası Zeniex’in sonunu getirdi… kapatıyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk’dan Twitter’da Bitcoin Şakası! Son Bitcoin fiyat düşüşü bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor Bitcoin 4 Bin Doları Zorluyor, Piyasa Küçük Artışlar Yaşıyor Dev Kripto Para Borsasında Bitcoin ve Ethereum için Yatırma ve Çekme Süreleri Kısaldı! Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş Yapıyor 26 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC’de ilk ciddi toparlanma görüldü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır