Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’deki Yatırım Devi Blockchain Startupına Yatırım Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’deki Yatırım Devi Blockchain Startupına Yatırım Yaptı
Güney Kore’deki Yatırım Devi Blockchain Startupına Yatırım YaptıGüney Kore’nin en büyük yatırım şirketlerinden olan Korea Investment Partners (KIP), ilk kez bir Blockchain startupına yatırım yapmaya karar verdi.

KIP günün erken saatlerinde bir açıklama yaparak Temco adlı bir Blockchain startupına yatırım yaptığını duyurdu. Küçük-orta çaplı şirketler için tedarik zincir yönetimini geliştirmek isteyen Temco, KIP’den tam olarak ne kadar yatırım aldı bilemiyoruz.

Temco’nun sitesine göre bu projeden faydalanan kişiler, dağıtıma çıkan ürünleri tüketim aşamasına gelinceye kadar takip edebilecekler. Bu süreç tamamen Blockchain teknolojisinden faydalanılarak tamamlanacak. KIP’nin kurul üyelerinden olan Jong Hyun Kim, yayınladığı basın duyurusunda şöyle bir yorumda bulundu:

“Temco mevcut çözüm önerilerinin ötesine geçmekle kalmıyor, Blockchain teknolojisinin potansiyelini göstermek için de çok iyi bir örnek teşkil ediyor.”

KIP, bundan önceki zamanlarda ülkedeki Naver gibi web arama motorlarına, ülkenin en büyük mobil mesajlaşma uygulaması olan Kakao Talk’un sahibi Kakao gibi operatörlere milyarlarca dolar yatırım yapmasıyla biliniyordu.

Bu gibi gelişmeler, Güney Kore’de Blockchain teknolojisine duyulan ilginin git gide arttığını gösteriyor. Güney Kore’deki yetkililer bundan bir sene önce kripto para sektörüyle ilgili epey katı kararlar almışlardı ancak zaman içerisinde bu kararları yeniden değerlendirmeye başladılar. Bu yeniden değerlendirme sürecinde de kripto para sektörüne getirilen yasakların hafifletilmesi gibi kararlar ortaya çıktı.

Ayrıca Güney Kore hükümetinin önümüzdeki sene içerisinde teknolojik gelişimi hızlandırmak için 880 milyon dolar civarında harcama yapacağı söyleniyor. Hükümetin bu amaç için ayırdığı bütçenin bir kısmı Blockchain teknolojisi için kullanılıyor olacak.

Güney Kore’deki Yatırım Devi Blockchain Startupına Yatırım Yaptı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’deki Yatırım Devi Blockchain Startupına Yatırım Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ICO Projelerinin Değeri Ortalama Olarak Yüzde 95 Düştü ve Düşüş Devam Edebilir Bu Değerlendirmeye Göre BTC 9600’e Çıkacak Binance Rekor Oranda BNB’yi Yaktı İngiltere, AB’den resmen ayrıldı: Bitcoin için ne getirecek? Ethereum ERC-20 Standardının Geliştiricisi, Yepyeni Bir ICO Modeli Sundu Ünlü Akademisyenden Bitcoin Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır