Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’deki Mahkeme Tazminat Davasında Bithumb’ı Haklı Buldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’deki Mahkeme Tazminat Davasında Bithumb’ı Haklı Buldu
Güney Kore’deki Mahkeme Tazminat Davasında Bithumb’ı Haklı BulduGüney Kore merkezli kripto para borsalarından Bithumb, bir müşteri tarafından açılan davada haklı taraf çıktı.

Güney Kore’deki bir yatırımcı, kripto para piyasasında yaşadığı kayıp yüzünden Bithumb’a 355 bin dolar değerinde tazminat davası açtı. Yerel haber kaynaklarından The Korea Economic Daily tarafından yapılan habere göre Bithumb, davalı konumda olduğu davayı kazandı.

Ahn Park isimli 30 yaşındaki yatırımcının Bithumb hesabı, 30 Kasım 2017 tarihinde hack saldırısına uğradı ve bunun sonucunda 355 bin dolar değerinde para çalındı.

Park, Bithumb’a para yatırdıktan sonra kısa bir süre içerisinde hesabının hacklendiğini söylüyor. Park’ın açıklamalarına göre kendisinin hesabını hackleyen kişi(ler), hesaptaki parayı Ethereum’a (ETH) dönüştürüp farklı adreslere gönderdiler ve Park’ın hesabında yalnızca 11 sent değerinde para kaldı.

Park, yaşanan bu hack saldırısından Bithumb’ı sorumlu tutuyor. Park’ın iddialarına göre böyle bir hack saldırısının yaşanma sebebi, Bithumb’ın yeteri kadar güvenlikli bir platform olmaması.

Ahn Park, Bithumb’ın bir “finans şirketi” olduğunu ancak buna rağmen yasalara uygun faaliyetlerde bulunmadığını belirtiyor. Park’a göre Bithumb da tıpkı diğer finans şirketleri gibi belli başlı güvenlik standartlarına uyum sağlamalı. Park bu durumu mahkemeye taşıdı ancak yargıcın kararı şöyle oldu:

“Genelleme yapmak gerekirse dijital paralar ürün satın almak için kullanılmıyorlar ve fiyatları oldukça değişken olduğu için her zaman nakit paraya dönüştürülemiyorlar. Kripto paralar çoğunlukla spekülatif amaçlarla kullanılıyorlar ve dijital para işlemleri yaptıran bir platformu sırf lisansı yok diye Güney Kore Elektronik Finans İşlemleri Yasası’na tabii tutmanın gereği yok.”

Güney Kore’deki Mahkeme Tazminat Davasında Bithumb’ı Haklı Buldu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’deki Mahkeme Tazminat Davasında Bithumb’ı Haklı Buldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase CEO’su Kripto Paraların Kitlesel Kabulü İçin Gerekli Olan 3 Şeyi Açıkladı SEC’in Yeni Kurulan Bölümü FinHub Bitcoin ve Kripto paraların Benimsenmesine Yardımcı Olmayı Amaçlıyor Bakkt’tan İyi Haberler Gelmeye Devam Ediyor İsviçre Siber Güvenlik Kurumu, Kripto Para Borsalarına Karşı Yapılan Trojan Saldırılarına Karşı Uyardı Dev Borsadan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi Şüpheli Bitcoin balinası 3,2 milyar dolarlık BTC taşıdı: Fiyat artışı yolda mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır