Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’deki Blockchain Derneği: ‘ICO’lar Ülke İçin Faydalı Olabilir’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’deki Blockchain Derneği: ‘ICO’lar Ülke İçin Faydalı Olabilir’
Güney Kore’deki Blockchain Derneği: ‘ICO’lar Ülke İçin Faydalı Olabilir’Güney Kore‘nin en önde gelen Blockchain derneğinin yöneticisi, yakın zamanda ICO’lar hakkında bir konuşma yaptı ve ICO’ların Güney Kore hükümeti için epey faydalı olabileceğinden bahsetti.

‘Düzenleme Gerekiyor’

Kore Blockchain Derneği’nin başkanı olan Chin Dae-je, Güney Kore hükümetini ICO’lara uygulanan yasağı kaldırmaya davet etti. Dae-je’ye göre hükümet ICO’ları istihdamı arttırmak ve yerel ekonomiyi kalkındırmak için kullanabilir.

Gangnam bölgesinde düzenlenen bir Blockchain konferansında konuşan Dae-je, şu yorumu yaptı:

“Hükümet yerel Blockchain sektörünü geliştirecek ve Güney Kore’yi sektörde küresel bir lider haline getirecek düzenlemeler getirmeli.”

Güney Kore hükümeti geçtiğimiz yıl ICO’ları yasaklama kararı almış, aldığı bu karara gerekçe olarak da yatırımcılarla ilgili yaşanan güvenlik sorunlarını göstermişti. Ancak Dae-je’ye göre ICO’lar ülkeye ciddi katkıda bulunabilirler:

“ICO’ları düzenleyerek yüksek potansiyelli startupları geliştirebilir, istihdam sağlayabilir ve gençlerdeki işsizlik oranını düşürebiliriz. Kore Blockchain Derneği gibi organizasyonları ICO’ları değerlendirmekle görevlendirebiliriz.”

Dae-je ayrıca mevcut kripto para borsalarına uygulanan düzenlemelerin de biraz hafifletilmesini öneriyor. Dae-je’ye göre borsalar daha kolay bir şekilde kullanıcı kazanabilmeliler:

“Hükümet müşteri kimliklerini doğrulayan ve gerekli güvenlik önlemlerini almış olan borsalara yeni hesap oluşturma hakkı tanımalı. Bir zamanlar dünyanın en büyük dördüncü, altıncı borsası olarak gösterilen Kore borsaları artık 20. sıralara gerilediler. Eğer borsalar kapanırsa Kore’deki startupların ICO düzenlemesi daha zor olur çünkü koinlerini Kore haricindeki borsalarda listelemek zorunda kalırlar.”

Güney Kore’deki Blockchain Derneği: ‘ICO’lar Ülke İçin Faydalı Olabilir’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’deki Blockchain Derneği: ‘ICO’lar Ülke İçin Faydalı Olabilir’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum fiyatının düşmesinin sorumlusu o mu? Güncel  piyasa koşullarında Bitcoin yılı kaç dolarla kapatabilir? Bir Sonraki Güçlü Bitcoin Rallisinin Tetikleyicisi Devletler Olabilir WeChat, app üzerinden kripto para işlemlerini durdurdu Coinbase CEO’su: Piyasada Sadece Bitcoin’e Odaklanmamalıyız Analist: Bitcoin 3.000 Doları Bir Daha Asla Görmeyecek – BTC Nisan Ayına Kadar Hala ‘Ucuz’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır