Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’de Yeni Yasa Tasarısı: Amaç Kripto Para Sektörünü Kalkındırmak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’de Yeni Yasa Tasarısı: Amaç Kripto Para Sektörünü Kalkındırmak
Güney Kore’de Yeni Yasa Tasarısı: Amaç Kripto Para Sektörünü KalkındırmakGüney Kore‘deki bir kanun yapıcı, kripto para ticaretinin ve kripto para borsalarının gelişimini hızlandırmak için yeni bir yasa tasarısı hazırladı. Sunulan bu tasarıda ülkedeki kripto para yatırımcılarını desteklemek için yeni bir komite hazırlanması öneriliyor.

Kripto Para Sektörünün Gelişimi

Güney Kore Millet Meclisi’nin Politik Komitesi’nde yer alan kanun yapıcılardan Kim Sun-dong, geçtiğimiz hafta bir açıklama yaparak Dijital Varlık Ticaretini Geliştirme Yasası adlı bir proje üstünde çalıştığını belirtti. Yerel haber kaynaklarından Seoul Finance, konuyu şöyle aktarıyor:

“Dijital Varlık Ticaretini Geliştirme Yasası’nda dijital para borsalarını ve Blockchain teknolojisini geliştirmek için bazı yollar gösteriliyor. Bunlar arasında vergi indirimi ve muafiyeti sunmak, hack saldırılarına karşı önlemler alınması gibi tavsiyeler var.”

Kim, Güney Kore’deki kripto para sektörünü geliştirmenin herkes için faydalı olacağına inanıyor. Kim’e göre hükümet, ülkedeki kripto para şirketlerinin ülkede kalmalarını sağlamak için yerel kripto para sektörünü geliştirmeye başlamalı.

Japonya‘nın kripto para sektöründeki yasal süreçleri çoktan tamamladığını ve kripto para işlemlerini artık belli bir yasal şablona oturttuğunu belirten Kim, Güney Kore’nin de harekete geçmesini istiyor.

Kim’in konu hakkında yaptığı açıklamalardan bir kesit şu şekilde:

“Hükümet dijital para sektörünün yalnızca olumsuz yanlarına odaklanıyor ve sektördeki yasa dışı faaliyetleri takip etmeye çalışıyor. Blockchain teknolojisini geliştirme konusunda küresel bir lider olmak istiyorsak olabilecek en kısa süre içerisinde yeni yasalar ve düzenlemeler hazırlamalıyız.”

Güney Kore’de Yeni Yasa Tasarısı: Amaç Kripto Para Sektörünü Kalkındırmak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’de Yeni Yasa Tasarısı: Amaç Kripto Para Sektörünü Kalkındırmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nakit Yerine Kullanabileceğiniz En İyi 3 Kripto Para ve Kullanım Şekilleri Lüksemburg, Blockchain İle İlgili Yasa Tasarısını Onayladı! Bu Parabolik Analiz, Altcoin’lerin Geleceğini Gösteriyor: Şimdi Zirve Zamanı! Son dakika!!! Ethereum,Stellar, Bitcoin ve Bitcoin Cash Haberleri…. Blockchain Medya Şirketi Po.et’in CEO’su, Washington Post’a Geçiş Yaptı! Bitcoin Pump’ı Geliyor Mu? Tether 100 Milyon Dolar USDT Bastı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır