Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ile Facebook, Apple Gibi S&P 100 Şirket Tahvillerine Yatırım Yapmanın Yolu Açılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ile Facebook, Apple Gibi S&P 100 Şirket Tahvillerine Yatırım Yapmanın Yolu Açılıyor
Bitcoin ile Facebook, Apple Gibi S&P 100 Şirket Tahvillerine Yatırım Yapmanın Yolu Açılıyor


Bitcoin ile Facebook (NASDAQ:FB), Apple (NASDAQ:AAPL) gibi şirketlerin hisse senetlerini satın almak kulağagüzel geliyor değil mi? WorldMarkets kripto paralar ile geleneksel finans piyasasını bir araya getirecek bir adım atıyor.

Kripto para birimleri ile geleneksel finans piyasası arasında köprüler kurma çabaları devam ediyor. Bitcoin ve hisse senetleri ortak yönlere sahip olsalar da ayrılan bir çok özellikleri ile birbirlerinden ayrılıyorlar. Ancak kripto para gerçeğini geleneksel finans piyasasının oyuncuları da günden güne kabul ediyorlar.

WorldMarkets her iki piyasayı bir araya getirecek bir girişimde bulundu. Bu girişim ile platform kullanıcılarına Bitcoin ile S&P 100 tahvillerini satın alma yolunu açtı.

WorldMarkets girişimi cesur bir hareketBitcoin için daha fazla ve daha geniş kullanım alanlarının olması gerekiyor. O zamana kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri spekülatif birer yatırım aracı olarak kalacaktır. Şu anda kripto para piyasası dışında bu para birimlerinin kullanılabildiği alanlar oldukça kısıtlı. Tam da bu noktada WorldMarkets’ın attığı bu adım gerçekten cesur bir hareket olarak karşımıza çıkıyor.


Bitcoin ile Facebook, Apple gibi şirketlerin tahvillerini almak artık mümkün.Son güncellemeler ile kripto para platformu S&P 100’de işlem gören tahvillerden bazılarını listesine ekledi. Şu an için bu listede 9 büyük şirket bulunuyor. WorldMarkets bu adımıyla Bitcoin (BTC)’in kullanım alanını genişletmeyi hedefliyor.

Yani Bitcoin ile Facebook, Apple, FedEx (NYSE:FDX), Walt Disney (NYSE:DIS), Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) gibi şirketlerin tahvillerini almak bu platform sayesinde artık mümkün. Bu yeniliğin kurumsal yatırımcıları piyasaya çekmeyi hedeflediğini tahmin etmek zor değil. Her ne kadar bireysel yatırımcılar için de tahvilleri satın almak mümkün olsa da bu büyük bir işlem hacmi oluşturmayacaktır.

Bitcoin ile Facebook, Apple gibi dev şirketlerin tahvillerini satın alma imkanı kripto para ve geleneksel piyasa arasında köprü oluşturmak için önemli. Her iki piyasanın işbirliği içinde çalışabileceği fırsatları keşfetmek daha fazla insanı kripto para dünyasına çekmeyi sağlayacaktır.

Ayrıca bakınız: Ekonomik krizde Bitcoin rüştünü ispatlarsa…

WorldMarkets bu adımın devamını getirecekWorldMarkets ekibi için bu henüz ilk adım. Eğer bu proje kabul görürse platform başka hisse senetlerini de listesine eklemeyi hedefliyor. WorldMarkets ekibinin hedefinde önümüzdeki aylarda S&P 500 şirketlerini listeye eklemek var. FTSE 100 ve DAX gibi piyasalar da listede.

Bitcoin ile Facebook gibi dev şirketlerin tahvillerini satın alabilmek Bitcoin holderları için portföyün genişlemesi bakımından da güzel bir gelişme. Volatilitesi yüksek bir piyasada yatırım seçeneklerinin artıyor olması da Bitcoin’in olgunlaşmaya devam ettiğinin bir göstergesi aslında.

Yukarıda bahsettiğim gibi bu cesur adım için WorldMarkets’ı takdir etmek gerekiyor. Ancak Bitcoin ve diğer kripto paralar henüz yeterince düzenlenmiş değil. Bu tür eksiklikleri göz önüne aldığımızda kripto para ve geleneksel piyasa arasında köprü kurmak hiç de kolay olmayacak.

Ayrıca bakınız: Bitcoin piyasasında neler oluyor?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ile Facebook, Apple Gibi S&P 100 Şirket Tahvillerine Yatırım Yapmanın Yolu Açılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Bitcoin yine zirvede, Ripple’dan yeni bir yatırım, Forbes Ethereum’u övdü ve daha fazlası… Tether ve Bitfinex yeni manipülasyon davası bekliyor Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak Forbes analisti iddialı: ”Bitcoin için kış bitti ancak bu seviyeyi geçmesi imkânsız.” Efsanevi Yatırımcı ve Analist, İlk Bitcoin’ini Satın Aldığını Açıkladı! Monero Geliştiricisi: SEC’in Rehberi Bizim İçin Bir Şey İfade Etmiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır