Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’de Mahkeme, Bankaya Karşı Kripto Para Borsasını Haklı Buldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’de Mahkeme, Bankaya Karşı Kripto Para Borsasını Haklı Buldu
Güney Kore’de Mahkeme, Bankaya Karşı Kripto Para Borsasını Haklı BulduGüney Kore’de, kripto para borsalarının geleceğine ilişkin fikir verebilecek ilginç bir olay yaşandı. Güney Kore mahkemeleri, ticari banka Nonghyup Bankası’nın, kripto para borsası Coinis’e hizmet vermemesi yönünde açılan davada, kripto para borsası Coinis’i haklı buldu. Bu da, tarihte ilk kez Güney Koreli bir kripto para borsasının bir bankaya karşı kazandığı ilk zafer olarak tarihe geçti.

Geçtiğimiz ay, borsanın yapacağı hizmetlere blokaj koyan ülkenin en önde gelen bankalarından birisi olan Nonghyup Bankası, bu kararına gerekçe olarak da bankanın Müşterini Tanı (KYC) ve Anti Kara Para Aklama (AML) kurallarını yerine getirmemesini göstermişti.

Ancak mahkemeler, bankanın sadece bunu gerekçe göstererek bu tarz bir yasak koymasının yasal olmadığını ifade ederek; Nonghyup Bankası’nı suçlu buldu. Güney Kore yerel basını da bu haberlere geniş bir ilgi gösterirken, şu ifadeler kullanıldı:

”Bu, gerçekten de bir kripto para borsasının bir bankaya kazandığı ilk zafer. Sembolik de olsa, önemli bir gelişme. Aynı zamanda, bu haber ile birlikte artık kripto para borsalarına çeşitli gerekçeler gösterilerek, yasal zemine oturtulmadan koyulacak yasakların herhangi bir önemi kalmadığı da ortaya çıkmış oldu. Bu gelişme, kripto para piyasalarının geleceği açısından da son derece kritik bir öneme sahip.”

Bilindiği üzere, Güney Kore hükümeti geçtiğimiz Ocak ayında kripto para borsalarına müşterilerinin gerçek isimleri ile platforma kaydolmaları gerektiğini belirtmişti.

Güney Kore’de Mahkeme, Bankaya Karşı Kripto Para Borsasını Haklı Buldu isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’de Mahkeme, Bankaya Karşı Kripto Para Borsasını Haklı Buldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Madencilik Devi Bitmain AsicBoost Güncellemesini Gerçekleştiriyor Güney Kore Finans Otoritesi: ‘Kripto Para Düzenlemeleri İçin Evrensel İşbirliği Gerekiyor’ Stabilcoin çılgınlığı devam ediyor… Binance TUSD için yeni çiftler ekliyor UCLA Profesörüne Göre Bitcoin ve Kripto Paralar 2019’da Daha da Kötüye Gidecek Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti Bitcoin 2.000 Dolar Endişesini Aşamadı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır