Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Yetkilileri, Blockchain Girişimleri ile Görüşecek ve ICO Süreçleri İle İlgili Bilgi Toplayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Yetkilileri, Blockchain Girişimleri ile Görüşecek ve ICO Süreçleri İle İlgili Bilgi Toplayacak
Güney Kore Yetkilileri, Blockchain Girişimleri ile Görüşecek ve ICO Süreçleri İle İlgili Bilgi Toplayacak

© Reuters.  © Reuters.

Güney Kore finans düzenleyici kurumları, son dönemde yerel Blockchain girişimleri ile iletişime geçti. Konu ise pek de şaşılmayacak şekilde ICO’lar. Token satışı ile ilgili bazı kuralların ihlal edilmiş olabileceğini düşünen Güney Koreli yetkililer, bundan ötürü birçok firmayı soruşturma altına almış durumda.

ICO’lar şu anda ülkede yasak durumda ve token temelli fon toplama metodu, Güney Kore’de geçtiğimiz yıldan bu yana yasaklı şekilde duruyor. Güney Kore’nin bu tarz işler ile ilgilenen regülasyon kurumu FSS’nin birçok şirkete şu anda yazılı metinler gönderdiği gibi bu soruşturmada kendileri ile birlikte çalışmasını ve kuruma yardımcı olmalarını istediği ifade ediliyor.

ICO’lar ile ilgili 52 soruluk bir sorgu metni hazırlayan FSS’nin ICO’nun devam edip etmediğinden, sahibi olan kişinin detaylarına; şu anda ICO’ların yer aldığı ülkelerden token sayısına kadar birçok konu ile ilgili sorular hazırladığı ve bu detaylı soruları soruşturmada kullanacağı belirtiliyor.

Bununla birlikte FSS yetkileri, token satışlarını tamamen kesmekten ziyade, işin işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olmak istediklerini belirtiyor. İsmi açıklanmayan bir yetkili, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Bunun ceza vermek için olmadığını söyleyebilirim. Şu anki durumu anlamaya ve buna göre hareket etmeye çalışıyoruz. Şu aşamada yatırımcıların yaptıkları yatırımları raporlayabilmesi bizim için önemli ki bu şekilde ICO’lar için genel geçer bir sistem geliştirebiliriz.”

Şu anda ICO’lar ile ilgili karar aşamasında olan Güney Kore hükümetinin, yatırımcıları maksimum koruyacak şekilde bir düzenleme yapması bekleniyor.

Güney Kore Yetkilileri, Blockchain Girişimleri ile Görüşecek ve ICO Süreçleri İle İlgili Bilgi Toplayacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Yetkilileri, Blockchain Girişimleri ile Görüşecek ve ICO Süreçleri İle İlgili Bilgi Toplayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Analist İddialı: Bitcoin Hızla 5.000 Dolara Yükselebilir! Kripto Para Piyasası Tekrardan Kızıla Boyandı – Top 10 Kripto Para Çift Haneli Düşüş Yaşıyor! 2017’yi hatırlatan analistten Bitcoin için kritik fiyat uyarısı CME Bitcoin vadelilerinde şimdiye kadarki en iyi ikinci ay! Tom Lee, Blockchain İstanbul Summit Etkinliğinde Konuştu Coinbase’deki Diğer Koinlere de Pound Desteği Geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır