Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore, Gümrük Sahtekarlığını Önlemek İçin Samsung’un Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore, Gümrük Sahtekarlığını Önlemek İçin Samsung’un Blockchain Teknolojisini Kullanacak!
Güney Kore, Gümrük Sahtekarlığını Önlemek İçin Samsung’un Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

© Reuters.  © Reuters.

Güney Kore‘nin gümrükten sorumlu devlet kurumu, merkeziyetsiz gümrük muhafaza ve koruma sistemi için Samsung‘un blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Samsung’un Bilgi Teknolojisi kolu Samsung (KS:005930) SDS tarafından Cuma günü yapılan resmi bir basın açıklamasında, Kore Gümrük Hizmetleri ile mutabakat anlaşması imzalandığı açıklandı. Söz konusu anlaşma gereği Kore Gümrük Hizmetleri tarafından Samsung’un Nexledger isimli blockchain teknolojisi kullanıma alınacak.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre anlaşma tamı tamına kırk sekiz yurt içi kurumla imzalandı ve bunların arasında devlet kurumları, lojistik ve sigorta firmaları da yer almakta. Özel olarak kurulacak yeni bir blockchain ağında her bir firmaya ağ düğümü olarak katılım hakkın sunulacak ve bu sayede gümrük süreci çok daha şeffaf bir hale getirilecek.

Hükümet gümrük ile içli dışlı olan yurt içi büyük firmaları aynı ağda birleştirerek, bir dizi gümrük evraklama işini ortadan kaldırmayı ve her şeyi dijital, şeffaf bir hale getirmeyi hedefliyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre gümrük beyannamesi veya gümrük muhafaza belgeleri, ”ciddi anlamda sistemi yavaşlatmakta” ve sürecin çok daha zorlu bir şekilde ilerlemesine neden olmakta.

Kore Gümrük Hizmetleri ile Samsung arasındaki bu anlaşma, aslında türünün ilk örneği değil. Samsung, ilgili devlet kurumu ile Mayıs ayının başında yeni oluşturduğu lojistik ve nakliye konsorsiyumunda bir araya gelmişti.

Samsung SDS özellikle blockchain konusunda yaptığı atılımlar ile son dönemde adından bir hayli çok söz ettirmekte.

Güney Kore, Gümrük Sahtekarlığını Önlemek İçin Samsung’un Blockchain Teknolojisini Kullanacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore, Gümrük Sahtekarlığını Önlemek İçin Samsung’un Blockchain Teknolojisini Kullanacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance, Binance DEX’in Test Sürecini Resmen Başlattı Bitcoin bir ay içerisinde tekrar 20.000 dolara çıkabilir mi? Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi? 11 Eylül Belgelerini Yayınlayan Hackerlar Tehditlerini Sürdürüyor: Bir Sonraki Belgeler ABD Derin Devletini Yakacak Elrond Network, NETOPIA Payments İle Stratejik Ortaklığını Duyurdu Kriptolar Düşüşte, Madencilik Ekipmanına Olan Talebin Zayıfladığı Öngörülüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır