Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçreli Startup Kripto Para Bankası Kurmak İçin 103 Milyon Dolar Fon Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçreli Startup Kripto Para Bankası Kurmak İçin 103 Milyon Dolar Fon Topladı!
İsviçreli Startup Kripto Para Bankası Kurmak İçin 103 Milyon Dolar Fon Topladı!26 Eylül tarihinde Reuters‘in yayınladığı habere göre, İsviçre menşeli startup firması SEBA Crypto AG, kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sunan bir banka açmak için 100 milyon İsviçre Frangı (103 milyon dolar) para topladı.

Haberdeki bilgilere göre SEBA eski UBS bankacılarından Guido Buehler ve Andreas Amschwand tarafından yönetilmekte. Buehler’in görevi firmanın CEO’luğu iken, Andreas ise şimdilik başkanlık konumunda. İki tecrübeli eski bankacı İsviçre’nin finansal piyasa regülatörü FINMA’dan bankacılık ve menkul kıymetler ile işlem yapabilmek için lisans başvurusu yapmayı planlamakta. Söz konusu lisansın verilmesi, kurulacak olan bankanın kripto alım satım işlemleri ve diğer bankalar ile kalifiye yatırımcıların yatırımlarını alabilmesi için gerekli olan adım.

Buehler Reuters’e verdiği demeçte SEBA’nın geleneksel bankacılık sistemi ile kripto para endüstrisi arasında bir köprü görevi görmek istediğini vurguladı. Startup sadece bir banka olmanın yanı sıra, kurumsal finansman sağlayıp ilk dijital para arzı projeleri veya diğer kripto para ile ilgili hizmetler konusunda kurumsal müşterilere danışmanlık yapmayı da önermekte.

Söylenene göre SEBA ilk olarak 2019 yılında Zürih’ten başlayarak, hizmetlerini diğer büyük finansal merkezlere de genişletmeyi planlıyor. SEBA’nın finansmanında emeği geçen yatırımcıların arasında BlackRiver Asset Management ve Hong Kong merkezli Summer Capital gibi büyük isimler var. Bunun yanı sıra Singapur, İsviçre, Malezya, Çin gibi ülkelerden de yatırımlar yapılmış.

İsviçreli Startup Kripto Para Bankası Kurmak İçin 103 Milyon Dolar Fon Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçreli Startup Kripto Para Bankası Kurmak İçin 103 Milyon Dolar Fon Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: ‘Litecoin’in Şu Anki Değeri Olması Gerekenden Çok Fazla’ ABD Federal Rezervi Ulusal Dijital Para Fikrini Desteklemiyor Kripto Para Piyasası Tekrardan Kızıla Boyandı – Top 10 Kripto Para Çift Haneli Düşüş Yaşıyor! Zengin Y Kuşağının 4’te 1’i Kripto Para Yatırımı Yaparken, Yüzde 31’lik Kısmı İse ”İlgi Duyuyor” Bitcoin Balinası fiyatları düşürebilir: 5.174 adet BTC Bitfinex’e transfer edildi Ethereum’un kurucu ortağından dikkat çekici 2047 kehanetleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır