Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güncel piyasa koşullarında Bitcoin yılı kaç dolarla kapatabilir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güncel piyasa koşullarında Bitcoin yılı kaç dolarla kapatabilir?
Güncel  piyasa koşullarında Bitcoin yılı kaç dolarla kapatabilir?

2/2


2/2

Bitcoin fiyatı bir süredir 5000 Doların altında işlem görüyor ve piyasada bir panik olmasa da büyük bir satışdalgası olduğu ortada. Herkesin merak ettiği soruysa “Bitcoin yılı kaç Dolarla kapatır?” sorusu.

Bu şartlarda Bitcoin yılı kaç dolarla kapatır?Bitcoin fiyatı 2018 boyunca ilk defa 5000 Doların altında bir değer gördü. Bu durum Ekim 2017’den beri görülmeyen bir fiyatı işaret ediyordu. Her ne kadar fiyat 5000 Doların altına düşmüş olsa da fiyat önce 5000 Doları aştı sonrasında ise 2 ay içinde 20.000 Dolar gibi müthiş bir fiyata yükselde. Bugün yaşanan durum da uzun süredir konuşulan fakat bir çok kişi tarafından şüpheyle karşılanan bir durumdu. Ama yatırımcıların inanmak istemediği bu durum şu an bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Şimdi ise yatırımcıların merakı Bitcoin’in ne zaman bu fiyatlardan çıkacağı ve bu yılı kaç Dolarla kapatacağı etrafında dolanıyor.

Şu anda pazar tam olarak ayıların işgali altında ve bir çok kripto para tüm zamanların en yüksek fiyatlarına göre %95’e varan değer kayıpları yaşamış durumda. Tüm pazar ise tüm zamanların en yüksek pazar hacmine göre %80 değer kaybı yaşamış durumda.

Bitcoin’de sırada ne var?Bu haftanın başında Bitcoin büyük bir düşüş dalgasıyla karşılaştı. Bitcoin’e paralel olarak diğer tüm kripto paralar da büyük bir satış dalgasıyla bir çoğu son bir yılın en düşük değerlerine kadar gerilediler. Aynen Ethereum ve Bitcoin’de olduğu gibi.

Şu anda Bitcoin’in yaşadığı düşüş yatırımcılarda yıl sonuna dair beklentileri büyük bir belirsizliğin içine attı. Kimse tam olarak ne olacağını kestiremiyor. 1000 Dolar ile 15.000 Dolar arasındaki tahminler tam bir kafa karışıklığına neden oluyor. Tom Lee gibi bazı önemli analistler halen boğa görüşlerini dile getirerek Bitcoin’in bu durumdan hızla kurtulacağını ve yıl sonunu 10.000 Doların üstünde tamamlayacağını söylüyor. Özellikle uzun vadeli görüşlerinde bir çok analist halen iddialı fiyat tahminlerinde bulunuyor.


Bu yazı sırasında Bitcoin fiyatı halen 5000 Doların altında seyrediyordu ve toplam pazar hacmi 86 milyar Dolar seviyesindeydi.

Teknik göstergeler Bitcoin’in tam anlamıyla ayı bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bitcoin dip değer olarak 4296 Dolara kadar düşmüş ve sonrasında 4800 Dolara kadar bir toparlanma yaşanmıştı. Fiyatın bir toparlanma öncesinde 4200 Doların altına hatta 4000 Dolara kadar düşmesi bekleniyor. Fakat yıl sonuna kadar Bitcoin fiyatında ciddi bir sıçrama olabilir. Özellikle 5000-5500 Dolar arasında işlem görmesi yüksek ihtimal olarak görünüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güncel piyasa koşullarında Bitcoin yılı kaç dolarla kapatabilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hindistan Hükümetinin Kripto Para Regülasyonlarında Gelişme Var – Öneriler Alınmaya Başlandı Binance hacklendi-7000 BTC çalındı Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor Ohio Eyaletinin Sunduğu Kripto Para İle Vergi Ödeme Yöntemine Neredeyse Hiç İlgi Yok! Asya Pasifik Bölgesinin Blockchain Endüstrisi Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor? 545 Milyon Dolardan, 16 Milyar Dolara! Bloomberg: Bitcoin İndikatörü Kırılmaya İşaret Ediyor, BTC, Ethereum, XRP ve Litecoin Fiyat Görünümü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır