Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Grayscale Artık Toplam Bitcoin Miktarının Yüzde 1’ine Sahip! – Kurumsal Firmalar Sessizce BTC Almaya Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Grayscale Artık Toplam Bitcoin Miktarının Yüzde 1’ine Sahip! – Kurumsal Firmalar Sessizce BTC Almaya Devam Ediyor
Grayscale Artık Toplam Bitcoin Miktarının Yüzde 1’ine Sahip! – Kurumsal Firmalar Sessizce BTC Almaya Devam Ediyor

2/2


2/2


Kripto para piyasası 2018 yılının başından beri sert bir düşüş içerisine girdi ve belki de bunların en büyüğü geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşti. Bazı isimler kripto para birimlerinin ”öldüğünü” iddia ederken, kurumsal firmalar sessiz sedasız ellerindeki kripto para miktarını arttırmaya devam ediyor. Yeni yayınlanan bir araştırmaya göre, Grayscale‘in Bitcoin yatırımları emin adımlarla ilerlemekte.

Grayscale 826 Milyon Dolarlık Bitcoin’e Sahip
3 Aralık tarihinde Diar tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, ”dijital para birimi yatırımında güvenilir bir otorite” olarak kendisini tanıtan Grayscale, ayı piyasası döneminde kendi Bitcoin fonu olan GBTC için BTC toplamaya devam etti şu an ciddi bir seviyeye geldi. Kripto para piyasanını ünlü ismi Barry Silbert’in sahip olduğu Grayscale, 2018 yılının başlangıcından beri portföyüne 30.600 BTC daha kattı ve toplam BTC miktarını 203.000‘e çıkardı ve şu an sirkülasyondaki toplam Bitcoin miktarının %1’inden fazlasına sahip.


Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzre, Grayscale’e ait GBTC cüzdanları, aydan aya devamlı bir artış yaşamış ve hiçbir zaman azalma görmemiş.

2018 yılında neredeyse bütün kripto para birimleri %90 ve üzerinde düşüş yaşasa da, bazı büyük kurumsal firmalar bunu piyasaya giriş için kullanmış olabilir. Uzun süredir beklenen Bakkt platformunun normalde Aralık tarihinde piyasaya çıkması gerekirken, firma yaptığı bir açıklamada bunu 2019 yılının Ocak ayına ertelediğini açıklamıştı ve bu da iki teoriye yol açtı. Bunlardan birincisi Bakkt’ın düşen kripto para fiyatları yüzünden korkuya kapılmış olması iken, diğeri de tam tersine Bakkt’ın dipten Bitcoin topladığı yönündeydi.

Grayscale Artık Toplam Bitcoin Miktarının Yüzde 1’ine Sahip! – Kurumsal Firmalar Sessizce BTC Almaya Devam Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Grayscale Artık Toplam Bitcoin Miktarının Yüzde 1’ine Sahip! – Kurumsal Firmalar Sessizce BTC Almaya Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple CTO’sundan Buterin’e: Yarın Gel Başla! E-İmza’da Blockchain Dönemi Shapeshift CEO’su: Facebook, Doları Etkiler Ünlü Analistlerden Bitcoin Öngörüleri Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı 16.000 dolarlık Bitcoin 4Chan kehanetine 4 gün kaldı: Kehanet gerçekleşebilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır