Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Grafik: Ethereum, Bitcoin’in 2015’teki Dip Seviyelerine Benzer Bir Görünüme Sahip

Ana Sayfa » GÜNCEL » Grafik: Ethereum, Bitcoin’in 2015’teki Dip Seviyelerine Benzer Bir Görünüme Sahip
Grafik: Ethereum, Bitcoin’in 2015’teki Dip Seviyelerine Benzer Bir Görünüme Sahip

2/2


2/2


Geçmiş dönemde olanlar ya da grafik benzerlikleri elbette ki hiçbir şeyi kanıtlamaz ancak bunları göz ardı da etmemek gerekir. Bu noktada, Ethereum grafiklerine bakıldığında görülecek benzerlikler, gerçekten de son derece ilginç olabilir.

Yapılan analizlere bakıldığında, 2018 yılının Eylül ayından bu yana Ethereum’un grafiği, Bitcoin’in 2015’te yaşadığı ayı grafiğine çok keskin şekilde benziyor. Fiyat paternlerinin çizdiği büyük resim, iki süreçte de hemen hemen aynı denecek kadar birbirini andırıyor.

Elbette ki, başta da söylediğimiz gibi, kripto para piyasaları ya da geleneksel marketlerde geçmiş performanslar ya da grafikler, kesin bir şey ifade etmez ancak; bu tarz bir benzerliğe en azından göz atmak, yerinde bir davranış olabilir.


Kaynak: CoinDesk
Ancak tabi ki, iki grafik arasında benzemeyen bazı noktalar da bulabilmek son derece mümkün. Örneğin en temel farklardan birisi olarak analistlerin işaret ettiği nokta, zaman olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum’da baz alınan grafiğin süresi şu an için yaklaşık 3 ila 4 ay arasında bir süreyken, Bitcoin’in benzer bir grafiği çizdiği zaman aralığı ise o dönem neredeyse bir yıllık bir süreçti.

Bitcoin, o dönem yaşadığı düşüşün ardından bir süre daha inişler ve çıkışlar yaşamış ancak daha sonrasında 2017 yılının ortalarından itibaren çok ciddi bir ralli yakalayarak tarihinin en yüksek seviyeleri olan 20 bin dolarları zorlamıştı. O dönem ETH fiyatı ise, yaklaşık 1200 dolar bandında seyretmişti.

Grafik: Ethereum, Bitcoin’in 2015’teki Dip Seviyelerine Benzer Bir Görünüme Sahip isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Grafik: Ethereum, Bitcoin’in 2015’teki Dip Seviyelerine Benzer Bir Görünüme Sahip - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alman Blockchain Şirketine 13.5 Milyon Dolarlık Yatırım Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether –  Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak? İkiye bölünen Bitcoin Cash madencilikte sınıfta kaldı: Bitcoin’den yüzde 50 daha az kârlı Bitcoin’in önü açılıyor: 41 Alman bankası şu anda eksi faiz veriyor Bitcoin fiyat analizleri, yılbaşı hedefini 10.000 Dolar olarak gösteriyor Ünlü Danışmanlık Şirketinin CEO’su: Bitcoin Harika Bir Teknoloji

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır