Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede
Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede

3/3


2/3


Google (NASDAQ:GOOGL) yakın zamanda paylaştığı 2018 yılı, yıllık arama istatistiklerinde, kripto para kullanıcıları için de bir sürpriz yaptı. Görünüşe göre 2018 yılının en çok sorulan sorusu, ”Bitcoin Nedir?” sorusu olmuş. Bunun yanı sıra ”Bitcoin” terimi için yapılan aramalar ise 2017 yılından beri sert bir şekilde düşüş yaşamış.

2018 Yılının En Çok Sorulan Sorusu
2017 yılında Google üzerinde en fazla aranan terimler arasında ‘Bitcoin’ de yer almaktaydı. Ancak 2017 yılı Aralık ayı sonrası yaşanan sert düşüş ve devam eden ayı piyasası, Bitcoin fiyatının 2018 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80 civarı kayıp yaşamasına neden oldu. Bununla beraber ilgi de azaldı. Ancak hala ”Bitcoin Nedir?” sorusunun zirvede yer alması, şaşırtıcı bir emsal olarak karşımıza çıkmakta. Görünüşe göre Bitcoin İngiltere ve ABD gibi bölgelerde de daha popüler ancak Nijerya, Gana, Güney Afrika, Avustralya gibi ülkeler Bitcoin’in ne olduğunu en fazla sorgulayanlar arasında.


ABD sadece Bitcoin konusunda değil, Ethereum konusunda da ilginç bir istatistiğe sahip. Google verilerine göre Ethereum hakkında en çok arama yapan bölge ABD olurken, Bitcoin fork’ları hakkında da yine liderliği ABD götürüyor. İlgili aramalarda ”hisse senedi piyasası”, ”borsa yatırım fonu (etf)” ve kripto para birimi ”bankamatik kartları” da yer almakta.


Lider kripto para birimi fiyat olarak düşüş yaşasa da, görünüşe göre geleneksel piyasalardan yatırımcıların hala hakkında çok fazla şey merak ettiği bir finansal varlık olarak yoluna devam etmekte.

Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’dan 200 milyon dolar kâr eden yatırımcıdan altın tavsiyeler Bitcoin’de yukarıda 9 bin aşağıda ise 8 bin dolar en kritik noktalar Büyük borsaların yöneticilerine göre 2020’de Bitcoin Bitcoin 1.000$ Dalgalanmayla Bir Başka ‘Tipik’ Gününü Geride Bıraktı Son Bitcoin Çıkarıldığında Ne Olacak? Fon yöneticisi, Bitcoin’deki çarpıcı rastlantıya dikkat çekiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır