Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Goldman Sachs destekli BitGo artık 100’den fazla kripto parayı destekliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Goldman Sachs destekli BitGo artık 100’den fazla kripto parayı destekliyor
Goldman Sachs destekli BitGo artık 100’den fazla kripto parayı destekliyor

© Reuters.  © Reuters.

Goldman Sachs (NYSE:GS) destekli BitGo firması son gerçekleştirdiği genişleme dalgası ile 100’den fazla kripto parayı bünyesine dahil etmiş oldu. Firma kurumsal yatırımcıları cezbedebilme amacıyla sabit kripto para ürün adedinde artışa gitti.

Goldman Sachs Destekli BitGo Genişlemeye GittiKripto dünyasında karşılaştığımız temel bir yapı var: kripto borsaları. Kripto borsalarının yanında artık kripto para muhafaza hizmeti veren custody yapıları da çoğaldı.

Kripto paraların toplumsal kabulü arttıkça bu dijital varlıkların güvenli depolama sorunları da baş gösterdi. Bu amaçla kurulan custoday servislerinden en ünlüsü geçenlerde XRP’yi de listesine dahil eden Coinbase Custody.

Palo Alto merkezli BitGo firması da bunlardan biri. BitGo geçenlerde yayınladığı bildiri ile artık 100’den fazla kripto varlık için muhafaza hizmeti verdiğini duyurdu. BitGo bu sayede tarihte 100 kripto paraya ulaşan ilk kripto muhafaza firması olmayı başardı.

Firma bu yılın Temmuz ayında yalnızca 57 adet kripto para için custody hizmeti sunuyordu. 4 ayda desteklediği coin sayısını neredeyse 2 katına çıkaran firmanın kendini geliştirme hızı takdire şayan. O günden bu güne BitGo Zcash (ZEC), Dash (DASH), Stellar (XLM) de dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto parayı listelemiş oldu.

Firma daha çok kurumsal yatırımcı çekme maksadıyla stabil coinlere de yöneldi. Bu amaçla bünyesine USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD), MakerDAO’s Dai (DAI), Paxos Standard Token (PAX) ve TrustToken’s TrueUSD’ı (TUSD) da katmayı başardı.

Aşağıdaki sözler BitGo CTO’su Ben Chan’a ait:

“BitGo en çok işlem hacmine sahip olan kripto paralar için Dünya üzerinde ilk kez çift-imzalı güvenlik sistemi oluşturan bir firmadır. Kurumsal yatırımcıların ve borsaların en büyük kriteri olan güvenlik bizim birinci önceliğimiz. Ayrıca ölçeklenme konusunda da müşterimizi mağdur etmeyecek seviyelere ulaştık. Müşterilemiz geniş ölçekte bir kripto para ağı üzerinden işlem yapmayı seviyorlar. Biz de bu amaçla 2018 yılı bitmeden 100 kripto paraya ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

BitGo ve Coinbase Custody gibi firmalar bireysel yatırımcıdan ziyade kurumsal yatırımcıya hizmet vermeyi amaçlayan teşekküller. Kripto borsalarının hacklenme riskini satın almayan büyük fon yöneticileri için tasarlanmış güven aşılayıcı ara formüller. Custody hizmetleri ne kadar gelişirse ve büyük fonların bu sektöre girişi de o kadar kolaylaşacaktır.

Kripto para dünyasından en son haberler için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Goldman Sachs destekli BitGo artık 100’den fazla kripto parayı destekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak” Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor Bankacılık devine göre Bitcoin büyük sıçramaya yakın İşte 2 ünlü analistten 2 kritik Bitcoin tahmini JP Morgan Stratejisti: Wall Street’in Bitcoin’e Olan İlgisi Artabilir Ünlü Türk-Amerikan Ekonomist Nouriel Roubini: Blockchain İşe Yaramaz ve Bütün ICO’lar Sahtekarlık

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır