Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Amazon ve Netflix Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Amazon ve Netflix Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli
Bitcoin, Amazon ve Netflix Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli20 günlük tarihsel volatilite verilerine (HV) bakıldığında, Bitcoin’in volatilitesi %31.5 oranında düşüş yaşamakta. Söz konusu oran dünya devleri arasında yer alan Amazon.com (NASDAQ:AMZN) ile Netflix’in sahip olduğu volatilite düşüşünden bile daha düşük ve bu oran geçici de olsa Bitcoin’i diğer ikisine kıyasla daha mantıklı bir yatırım yapmaya yetiyor.

CBOE Global Markets‘in sağladığı 20 günlük HV verilerine göre Bitcoin’in volatilitesi online perakende devi Amazon.com (%35) ve Netflix’i (%52) geride bırakmış gibi gözüküyor. Diğer bir deyişle, CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en çok piyasa hacmine sahip  kripto para birimi Bitcoin, bir çok finansal uzman tarafından sahtekarlıkla, volatilite ile, manipülasyonla suçlansa da, şu an dünyanın en büyük firmalarından birisinin hisselerine kıyasla çok daha az volatil bir durumda.

CBOE  analistlerinden Kevin Davitt konu hakkında şunları ifade etmekte:

”Şu an için Bitcoin’deki bir standart sapma hamlesi yaklaşık 475 dolar civarında. Bu +/- %7.3 (475/6500) oranına tekabül ediyor. Bunu 2018 yılının başındaki (Ocak ayı) durumla, Bitoin’in 11.000 dolar olduğu zamanla karşılaştırırsak, o tarihlerde bir standart sapma hamlesi yaklaşık olarak 4640 dolar veya +/- %42 olarak ölçülmekteydi.”

Ancak bazı uzmanlar kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in volatil olmasının, küçük çaplı yatırımcıyı çeken asıl unsur olduğunu ve bunun ortadan kalkması durumunda Bitcoin’in asla eskisi gibi yükselemeyeceğini düşünmekte. BitMex CEO’su Arthur Hayes de bunlardan birisi.  Yine de, Arthur Hayes gibi düşünmeyip çok fazla düzenleme ve stabilite yanlısı olan bir kitle de mevcut.

Bitcoin, Amazon ve Netflix (NASDAQ:NFLX) Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Amazon ve Netflix Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Zor Bir Haftadan Sonra 11.000 Dolar Bitcoin Tether ve Bitfinex Krizini Fırsata Çevirdi Justin Sun’un 20 Milyon Dolar ve Tesla Araç Dağıttığı Kampanyası Eleştirilerin Hedefi Oldu! Ethereum Geliştiricisi: ASIC Direnci Diye Bir Şey Yok Venezuela ekonomik krizinde Bitcoin hayat kurtarıcı bir rol oynuyor Ethereum’da iki yıl sonra bir ilk: ETH’de Boğa sinyali oluştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır