Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gizlilik Odaklı Kripto Para Zcash, ‘Sapling’ Ağ Hard Fork’unu Başarıyla Tamamladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gizlilik Odaklı Kripto Para Zcash, ‘Sapling’ Ağ Hard Fork’unu Başarıyla Tamamladı
Gizlilik Odaklı Kripto Para Zcash, ‘Sapling’ Ağ Hard Fork’unu Başarıyla TamamladıGizlilik odaklı kripto para birimi zCash, resmi hesabından yaptığı duyuruda uzun süredir beklenen ”Sapling” isimli ağ hard fork’unu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Erik Voorhees’in de duyurduğu üzre, Zcash yeni güncelleme ile gizli işlemleri 100 kat daha az yer kaplayan ve 6 kat daha hızlı gerçekleştirebilecek.

Blok 419,200 üzerinde aktif edilen güncelleme, ağı temel olarak daha hızlı, daha az yoğun ve daha güvenli yapmayı planlıyor. Pazar günü Zerocoin Electric Coin (Zcash) şirketinden Elise Hadmon, konu hakkında şunları ifade etti:

”Sapling’in Zcash’in ikinci doğum gününde aktif edilmesi, bizi gizli, izinsiz ve açık bir ödeme sisteminin geniş kabulüne doğru bir adım daha yaklaştırdı.”

Firmanın yaptığı resmi açıklamada işlemlerin %90 daha az zaman alacağını ve %97 ile %100 arasında daha az hafıza gerektireceği belirtilmekte. Hadmon’un yazdığına göre ise, bu gelişmeleirn yanı sıra genel olarak zcash ekosisteminin yeni adresler eklemek için biraz daha zamana ihtiyacı olacak.

Hadmon henüz yeni kullanıcıların eski korumalı adreslerden yeni adreslere fon transferi yapamayacağını ve bunun biraz zaman alacağını aktardı.

Gizlilik kripto para birimleri Japonya ve ABD gibi ülkelerde yasal konular yüzünden yasaklanıp, hala da yasaklanmaya devam ederken, gizlilik koinleri ise gelişmeyi ve daha da ileriye gitmeyi elden bırakmıyor.

Gizlilik Odaklı Kripto Para Zcash, ‘Sapling’ Ağ Hard Fork’unu Başarıyla Tamamladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gizlilik Odaklı Kripto Para Zcash, ‘Sapling’ Ağ Hard Fork’unu Başarıyla Tamamladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı! Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor? Huobi, Cebelitarık ile İş Birliği Yapıyor Ethereum Ağının Önemli Şirketi Yeniden Yapılanıyor Bitcoin Vadeli İşlemleri hacmi rekor kırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır