Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fiyat Artarken İşlem Ücreti Düşüyor: BTC İşlem Ücreti Son 3 Yılın En Düşük Seviyesinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fiyat Artarken İşlem Ücreti Düşüyor: BTC İşlem Ücreti Son 3 Yılın En Düşük Seviyesinde
Fiyat Artarken İşlem Ücreti Düşüyor: BTC İşlem Ücreti Son 3 Yılın En Düşük SeviyesindeLider kripto para birimi Bitcoin, oldukça sarsıntılı bir yıl geçirdikten sonra 2019’a umut veren sinyaller ile girmeyi başardı. BTC fiyatı sabit olarak 3.000 doların üstünde kalmaya devam ederken, ara ara 4.000 dolar üzerine çıkarak ayıların baskısının azaldığının sinyallerini verdi.

Bitcoin’in işlem ücreti ortalaması, geçtiğimiz yılın başlangıcında 34 dolara kadar çıkmıştı ki o tarihlerde günlük 308.000 civarında işlem yapılıyordu. Ancak takvimler 1 Ocak 2019 tarihini gösterdiğinde ise, işlem ücreti ortalaması inanılmaz bir düşüş yaşadı ve 0.025 dolara kadar geriledi. İşlem ücreti düşük olsa da, ağın sahip olduğu yoğunluk geçen senenin çok düşük seviyelerinde değildi ve günlük 234.000 işlem ortalamasına sahipti.

Bitcoin ağında yapılan işlemleri onaylayan madencilere gönderilen ve her seferinde otomatik olarak kesilen işlem ücreti, kesinlikle 2017 yılının Aralık ayında elde edilen 20.000 dolar fiyat seviyesi sonrası inanılmaz bir artış yaşamıştı. Zaten söz konusu artış ve ağdaki tıkanma yüzünden Lightning Network ve buna benzer ağı rahatlatmaya yönelik çözümler topluluğa sunuldu ki görünüşe göre bunlar etkisini göstermeye başladı.

Kevin Rooke isimli bir Twitter kullanıcısı da aynı durumu aktardı ve Bitcoin’in 1 Ocak 2019 tarihinde sahip olduğu ortalama işlem ücreti değeri ile, 13 Ekim 2015 tarihinde sahip olduğu ortalama işlem ücretlerini karşılaştırdı:

Fiyat Artarken İşlem Ücreti Düşüyor: BTC İşlem Ücreti Son 3 Yılın En Düşük Seviyesinde isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fiyat Artarken İşlem Ücreti Düşüyor: BTC İşlem Ücreti Son 3 Yılın En Düşük Seviyesinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in 2017 Aralık rekorunun perde arkası araştırılıyor: ABD yetkilileri çöküş pazarına baskı getirmiş olabilir! Kripto Para Piyasalarında Hacim Düştü; Boğa mı Ayı mı? Messari CEO’su: Ethereum’da PoS Geçişi Zaman Alacak İddia: Monero Ağının Yüzde 85’i ASIC Madencilerinin Hakimiyeti Altında! Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği Lou Kerner: “Bitcoin şimdiye kadar oluşturulan en büyük değer.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır