Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gizlilik Koini ZCash, Uzun Süre Sonra Yeni Bir Borsada Listelendi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gizlilik Koini ZCash, Uzun Süre Sonra Yeni Bir Borsada Listelendi!
Gizlilik Koini ZCash, Uzun Süre Sonra Yeni Bir Borsada Listelendi!

© Reuters.  © Reuters.

Gizlilik odaklı kripto para birimlerinden birisi olan Zcash, Avrupa’nın önde gelen  kripto para borsalarından olan Bitpanda üzerinde listelendi. 2016 yılının sonbahar sezonunda piyasaya sürülen ZEC, o tarihten beri yaptığı iki hard fork ile – ZClassic (ZCL) ve ZenCash veya Horizen – devamlı olarak büyüme yolunda ilerledi.

Platformda bulunan DASH kripto para birimini saymazsak, ZEC şu an için Bitpanda üzerinde yer alan en güçlü gizlilik koinlerinden bir tanesi. Teoride, gizlilik sağlayan başka kripto para birimleri de bulunuyor ancak ZEC kendine has ZK Snarks teknolojisini kullanmakta ve bu teknoloji sayesinde bir çok kişi tarafından çok daha güvenli ve tespit edilmesi zor işlemler yapmakta.

Anonimlik odaklı koinler özellikle hükümetler tarafından hep baş belası olarak tanımlandı ve geçtiğimiz tarihlerde Japonya ve Güney Kore gibi ülkelerde çoğu borsadan çıkartılması bile emredildi.

Zcash bundan önce bir kripto para borsası olmasa da, kripto para depolanması ve onların güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi konusunda önemli bir atılım yapan BitGo tarafından kendi platformuna eklenmişti.

Zcash’in BitGo platformuna girmesinden yaklaşık 2-3 hafta önce, Google (NASDAQ:GOOGL) kurucusu Sergey Brin, katıldığı bir etkinlikte Zcash hakkında övgü dolu sözler sarf etmişti. Brin yaptığı açıklamada Zcash’in kullandığı ZK teknolojisinin, sınırsız potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Gizlilik Koini ZCash, Uzun Süre Sonra Yeni Bir Borsada Listelendi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gizlilik Koini ZCash, Uzun Süre Sonra Yeni Bir Borsada Listelendi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ülkelerdeki Ekonomik Kargaşayı Önlemek İçin Kullanılabilir Ethereum 12% düşüşle 134,60 seviyesinin altına geriledi ABD, Blockchain ile Seyahat Güvenliğini Arttırmayı Amaçlıyor Ripple kötü bir yıl geçirmesine rağmen yeni bir rekor kırdı Destansı tahmin: “Ripple (XRP) büyük bir patlamanın eşiğinde.” Craig Wright Yine Formunda: Bitcoin, 0 Dolar Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır