Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Geleneksel Piyasalardan Kripto Paraya %1 Fon Aksa BTC Fiyatı Kaç Dolar Olur?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Geleneksel Piyasalardan Kripto Paraya %1 Fon Aksa BTC Fiyatı Kaç Dolar Olur?
Geleneksel Piyasalardan Kripto Paraya %1 Fon Aksa BTC Fiyatı Kaç Dolar Olur?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para sektörü ciddi kan kaybetmeye devam ediyor. Sektörden günden güne fon çıkışı devam etmekte. Acilen büyük oyuncular diye tabir edebileceğimiz kurumsal yatırımcıların oyuna dahil olması gerekiyor. Bu yazımızda kurumsal büyük yatırımcıların piyasaya girmesi durumunda yaşanabilecekleri masaya yatıracağız. Geleneksel piyasalardan kripto paraya %1 fon aksa BTC fiyatı 30 bin doları görür mü?

Geleneksel Piyasalardan Kripto Paraya %1 Fon Aksa BTC Fiyatı Kaç Dolar Olur?Kripto para sektörü son günlerde adeta yönünü bulmaya çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Bitfinex borsasında yaşanan Tether’ların elden çıkarılması karşısında Bitcoin’deki artış herkesi heyecanlandırdı. Ama tüm heyecan bir kaç saat içerisinde bir saman alevi gibi söndü. Bitcoin fiyatı 6,200 dolardan 7,600 dolara artarken kripto para sektörünün toplam hacmi aynı kalmıştı. Bu yüzden fiyatlar tekrar aynı noktaya geri çekildi.

Sektörün sağlıklı büyüyebilmesi için düzenli fon akışının olması bir gereklilik. Fidelity Investments aynı rakibi Black Rock gibi dünya piyasalarına yön veren 4 şirketten biridir. Fidelity Investments‘ın hükmettiği fon 7 trilyon dolar civarında. Eğer Fidelity Investments kripto paraya %5 fon ayırsa, sektöre 350 milyar dolar kaynak akışının olması demek. Araştırmalara göre, borsalarda 1 doların sektöre 25 kata kadar etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Boston merkezli yatırım şirketinin kripto para sektörüne %5 kaynak aktarması ve oluşturacağı FOMO etkisiyle sektörü 2 trilyona çıkarabilir.

Haberin yazıldığı an itibariyle kripto para sektörünün genel hacmi 210 miyar dolar. Kabaca hesap yaparsak 210+350= 560 milyar dolar demek ve bu kaynak ile BTC fiyatının minimum 17 bini görebileceğini söyleyebiliriz. Şu an global geleneksel piyasalarda toplam 60 trilyon dolar dolaşmakta. Eğer geleneksel piyasalardaki fonun %1’i kripto para piyasasına dahil olsa 600 milyar dolar ek kaynak oluşması demek. 210+600= 810 milyar dolar ve bu rakamın çoğunun BTC’ye aktığını var sayarsak BTC fiyatı minimum 30 bin dolar olmasını bekleyebiliriz.

Sektördeki çoğu eski rakamları bir daha göremeyeceğini düşünmekte ancak buna katılmıyorum. Kurumsal yatırımcılar eninde sonunda kripto para sektörüne fon ayıracak. Bu sadece zaman meselesi!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Geleneksel Piyasalardan Kripto Paraya %1 Fon Aksa BTC Fiyatı Kaç Dolar Olur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Balinalarından Milyonlarca Dolarlık Hareketlilik! Didem Soydan: Bitcoin’e kimsenin inanmadığı zamanda yatırım yaptım Kripto Para Madencilik Devi 650 Milyon Dolar Zarar Etti! Ripple Sıcak Haber: xCurrent Kullanan Bankalar xRapid’e Geçmek İstiyor Para yöneticileri, Bitcoin tweet’lerinizin analizi için servet ödüyor Kripto Para Borsası Hacklendi, 450 Bin E-Posta Adresi Açığa Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır