Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum (ETH) Fiyatı Artmıyor. Çünkü…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum (ETH) Fiyatı Artmıyor. Çünkü…
Ethereum (ETH) Fiyatı Artmıyor. Çünkü…

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum (ETH) fiyatı artmıyor. Ocak ayındaki 1.400 $’lık zirve değeri üzerinden % 85’lik bir düşüş sergileyen Ethereum Şubat ayında başlayan ayı piyasasının en büyük mağdurlarından biridir. Ayıların saldırısı neden ETH’yi daha fazla etkiledi?

Ethereum (ETH) Fiyatı Artmıyor. Neden?Ethereum (ETH), Şubat ayında başlayan ayı piyasasının saldırısından en çok etkilenen kripto paralardan biridir. Şubat ayında başlayan ayı trendi esnasında ETH değerinde çok fazla bir düşüş olmamıştı. Ocak ayındaki en yüksek seviyesi olan 1400 $ ‘a ulaşan ETH, Şubat ayında 1.119 $ ile 877 $ bandında işlem görmüştü. ETH şu sıralar 203 $ ‘dan işlem görüyor: Bu da 1.400 $’lık zirve değeri üzerinden % 85’lik bir düşüş sergilediğini gösteriyor. Hala da Ethereum (ETH) fiyatı artmıyor. Üstelik, bu dijital para, Goldman Sachs‘ın Bitcoin ve kripto ticaret masasının planlarını durdurduğuna dair ortaya atılan sahte bir haberden sonra 12 Ekim’de 189 dolara kadar bile düştü.

ETH’nin Fiyatını Etkileyen 3 FaktörKripto kaynakları tarafından şimdiye kadar ETH düşüşü ile ilgili çeşitli nedenler öne sürüldü. Biz bugün, Ethereum’un 12 aydan kısa sürede % 85 oranında azalmasına sebep olarak gösterilen üç faktörü inceleyeceğiz.

  • İlk olarak nedenler arasında, ayı piyasasına karşı korunma amaçlı ETH’yi likidite olarak kullanan ICO teorisi var. Ethereum fiyat düşüşünde etkili olan nedenlerden biri de bu Ethereum’u Dump yapan ICO’lardı. ICO patlamasının 2017’nin Kasım ayı ve bu yılın Mart ayı arasında gerçekleşmişti. Kasım ayında ETH, 300 $ civarında değer kazanmış ve Ocak’a kadar 1.400 $ olmuştu. Bu yılın Mart ayında ise değeri 700 $ civarındaydı, bu yüksek volatilite yüzünden, bu ICO’lardaki finans yöneticileri şirketlerinin daha fazla zarar görmemesi için likidite olarak kullandıkları ethereum’ları nakde çevirmişlerdi.
  • İkincisi , Ethereum ağı üzerindeki ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan güncelleme ile ilgili yaşanan sorundur. Ethereum’un çekirdek geliştiricileri bu Ekim ayında Constantinople hard fork’unu planladı ancak daha sonra bu güncelleme gelecek yıla ertelendi. Gecikme, büyük olasılıkla yatırımcılar üzerinde psikolojik bir baskı oluşturdu. Bu baskıyla yatırımcılar, olası zararlardan korunmak için ETH’lerini satarak BTC aldılar. Bu durum, diğer deneyimli yatırımcıların ise ETH’de kısa pozisyon (short position) almalarına neden oldu.
  • Ethereum’un fiyatının artmamasının üçüncü bir nedeni, daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli networklere’a sahip blokchain projelerinin rakip olarak ortaya çıkmasıdır. Bu projelerden biri de TRON’dur ve platform Ethereum 25’e kıyasla saniyede 2,000 işlem gerçekleştirebilir. Tron Virtual Machine 12 Ekim’de aktive edildiğinden beri Tron ağındaki günlük işlem sayısında da patlama oldu. Ayrıca,Tron ağında daha fazla DApps oluşturuluyor. Bu yüzden, Ethereum ağını ölçeklendirmenin aciliyeti hiç bu kadar hissedilmemişti.

Özetlemek gerekirse, kripto piyasalarında Etereum’un fiyatını etkileyen üç olası nedeni inceledik. Ayı piyasası yüzünden ETH’lerini satan ICO teorisiyle başladık. Daha sonra Constantinople hard fork’unun ertelenmesinin, yatırımcılar üzerinde psikolojik bir etkiye sahip olduğundan bahsettik. Son olarak, daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli bir ağ olduğunu kanıtlayan Tron ile Ethereum arasındaki rekabetin etkisi olduğunu ifade ettik.

ETH yazının hazırlandığı esnada % 0,46 oranında yükselerek 204,44 $’dan işlem görmektedir. Bu dijital para şu sıralar, piyasada bir toparlanma sürecine girdi ve programlı güncellemeler gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu nedenle şu an ETH’ye yatırım için uygun bir zaman olabileceği düşünülüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum (ETH) Fiyatı Artmıyor. Çünkü… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cryptopia Saldırganı Elindeki Fonları Değişik Bir Yöntemle Binance’ye Gönderiyor Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu Bitcoin kârını almak isteyen balina, 213 milyon dolar değerinde BTC taşıdı Didem Soydan: Bitcoin’e kimsenin inanmadığı zamanda yatırım yaptım Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf? EOS’un Şirketi Block.One Merakla Beklenen Duyuruyu Yaptı: Voice

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır