Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Galaxy Digital ve Block.One Seri A Yatırımını Aldı: 30 Milyon Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Galaxy Digital ve Block.One Seri A Yatırımını Aldı: 30 Milyon Dolar
Galaxy Digital ve Block.One Seri A Yatırımını Aldı: 30 Milyon DolarKripto para sektöründe faaliyet gösteren bankalardan Galaxy Digital ve Block.one, ABD’deki Good Money platformu aracılığıyla yeni bir yatırım turu düzenlediler. İkili, düzenledikleri Seri A yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Müşterilerine çeşitli imkanlar tanıyan Good Money, başlıca ABD‘deki müşterilere bankacılık hizmeti sunuyor. Good Money müşterileri bankacılığın yanı sıra şirket aracılığıyla birbirinden farklı finans araçlarına erişim sağlayabiliyorlar.

Galaxy Digital ve Block.one tarafından toplanan yatırımın ciddi bir kısmı yine bu iki şirket tarafından ortaklaşa kurulan Galaxy EOS VC fonu aracılığıyla geldi. Block.One, işbu fonun yanı sıra bünyesinde daha farklı fonlara da yer veriyor.

Good Money kurucusu Gunnar Lovelace, günümüzdeki bankacılık modelinin çok fazla soruna yol açtığına inanıyor. Lovelace, şirketin yayınladığı basın duyurusunda konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Günümüzdeki pek çok sorunun kaynağı aslında modern bankacılıktır; ekonomik eşitsizlik, kurum ayrımcılığı, çevresel yıkım ve siyasi yozlaşmalar.”

Günümüzdeki bazı şirketler mevcut bankacılık modellerini yenilikçi teknolojilerle bir araya getirerek daha kaliteli bir hizmet sunmaya çalışıyorlar.

Bunlardan birine örnek olarak Avrupa’daki Revolut’u gösterebiliriz. Revolut; bankacılık hizmetleriyle kripto para ve Blockchain teknolojilerini bir araya getirmeye çalışıyor. Şirketin başlıca amacı bankacılık hizmetlerinde kesilen yüksek işlem ücretlerini düşürmek.

Good Money de buna benzer bir iş modeli oluşturuyor. ATM işlemlerinden artık ücret kesmeme kararı alan şirket, müşterilerine çok daha makul bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

Galaxy Digital ve Block.One Seri A Yatırımını Aldı: 30 Milyon Dolar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Galaxy Digital ve Block.One Seri A Yatırımını Aldı: 30 Milyon Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brian Armstrong: Bitcoin Benim İlk Aşkım! Özel İçerik: Türkiye’deki Kripto Para Fenomenleri İle Gündemdeki BtcTurk Olayını Konuştuk! Ripple CTO’su Coin Metrics Raporuna Tepkili Ripple Fiyatının Çökmesinde 2 Olağan Şüpheli Hareket Bitcoin, dünyanın en büyük 9. para birimi oluyor Ripple ve SEC bir yıldır yakın iş birliği içerisinde: XRP bir emtia mı, menkul kıymet mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır