Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sidney Üniversitesinin Ürettiği Blockchain, Saniyede 30.000 İşleme Ulaştı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sidney Üniversitesinin Ürettiği Blockchain, Saniyede 30.000 İşleme Ulaştı!
Sidney Üniversitesinin Ürettiği Blockchain, Saniyede 30.000 İşleme Ulaştı!

2/2


2/2


Sidney Üniversitesi tarafından üretilen ve Amazon (NASDAQ:AMZN) Web Services üzerinde çalışan Red Belly isimli blockchain platformu, ortalama 3 saniyelik gecikme ile saniyede 30.000 işlem sınırına ulaştı ve başarılması zor bir olaya imza attı.

Avustralya Sidney Üniversitesi araştırmacıları, Bitcoin ve Ethereum gibi halka açık blockchain ağları ile R3′ün kullandığı türden konsorsiyum blockchain ağlarının bir hybrid versiyonunu icat etti ve görünüşe göre bu model oldukça başarılı.

Özel olarak Üniversitenin Bilişim Teknolojileri Departmanı tarafından geliştirilen Blockchain platformu, üreticilerinin iddiasına göre Bitcoin’in sahip olduğu blockchain ağlarına kıyasla çok daha hızlı ölçeklenebilmekte.

Araştırmanın lideri Dr. Vincent Gramoli, konu hakkında şu açıklamada bulundu:

”Şu an ortalıkta Bitcoin ve Ethereum gibi, konsensüs olaylarını önceden çözmeyip, daha sonra fork’ları atlatmaya çalışan halka açık blockchain ağları var … ki bu da gecikmenin bir hayli büyük olduğunu ortaya koymakta. ”

Şu an Bitcoin blockchain ağının saniyede yapabildiği işlem yaklaşık olarak 7 ve işlemlerin onaylanma süresi de 10 dakika civarında sürmekte (Blockchain.com üzerinden 10 Eylül tarihinde alınan rakamlar.) Ethereum ağı ise saniyede 20 işlem yapabiliyor ve şu sıralar Vitalik Buterin’in önderliğinde saniyede 500 işlem yapmayı hedefliyor.


İlgili haber:
‘Saniyede 500 İşlem’ Vitalik ZK-Snark’ın Ethereum’un En Büyük Derdini Çözebileceğini Düşünüyor

Araştırmanın lideri Gramoli’ye göre Red Belly Blockchain platformu şu an ”halka açık ve konsorsiyum modellerinin arasında bir teknolojiye” sahip. Söz konusu saniyede 30.000 işlem hacmi kripto para birimleri için kullanılmaya başlanırsa, bu gerçekten ölçeklenme sorununu tamamen kökünden çözebilir.

Sidney Üniversitesinin Ürettiği Blockchain, Saniyede 30.000 İşleme Ulaştı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sidney Üniversitesinin Ürettiği Blockchain, Saniyede 30.000 İşleme Ulaştı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin Uçuyor! BNB Ani Bir Yükseliş İle Top 10 Kripto Para Arasına Girdi 30 Ocak Ethereum analizi: ETH fiyatı, BTC’yi takip ediyor “Ponzi planı” olarak nitelenen Ethereum uygulamasında kritik güvenlik açıkları ICO’lar 2017’de 4 Milyar Dolar Yatırım Topladı Kripto Para Risk Sermayesi Firması, Ayı Piyasasına Rağmen Ciddi Bir Miktarda Yatırım Arayışında 19 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC toparlanma sürecinde ikinci aşamaya geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır