Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladı
G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladıBuenos Aires‘de devam eden G20 konferansı, kripto para sektörü için ilginç  sonuçlar üretebilecek bir karara vardı. Konferansa katılan ülke temsilcileri, kripto para birimleri ile ilgili vergi problemini çözmek odaklı yeni bir kararname imzaladı.

Finance Magnates kaynağının aktardığı habere göre, ilgili politikacılar kripto para birimlerinin vergilendirmesi üzerine çalışacakları bir belge imzaladılar ve söz konusu iş karara bağlanana kadar iş birliği içerisinde çalışmaya devam edecekler.

Vergilendirmenin 2020 Yılına Kadar Çözülmesi Bekleniyor
Liderlerin imzaladığı bildiriye göre, sınır ötesi işlemlerin de vergiye bağlanacağı uluslararası bir sistem geliştirilecek. Bu gelişmenin önemli olma sebeplerinden birisi de, yerel bir hükümetin kendi sınırları içerisinde fiziksel bir varlığı olmayan yabancı bir şirketten, yapılan sınır ötesi işlem için vergi alamıyor olmasından kaynaklanıyor. Ancak jiji.com isimli Japon medya kaynağının aktardığı habere göre,  son zamanlarda bu yöntem özellikle kripto para birimleri sayesinde vergi ödememek için kullanılma konusunda artış yaşadı ve bu durum hükümetleri rahatsız etmeye başladı.

Yeni bildiriye göre ise, bütün G20 ülkeleri konu hakkında kendi tekliflerini sunacak ve ülkeler konu hakkında iş birliği yapmaya devam edecek. Uluslararası kripto para vergilendirmesinin 2020 yılına kadar son versiyonuna kavuşmuş olması planlanmakta.

Fransa ve Japonya gibi bir çok ülke, uzun bir süredir bu konunun çözüme ulaştırılması konusunda çalışmalar düzenlemekteydi. Ekim ayında, G20’nin danışma kurulu kripto para birimlerinin dünyanın ekonomik istikrarı için bir tehdit olduklarını açıklamıştı. Kurul, kripto para birimlerinin kurusal bir boyut almasının, güvensizlik yaratabileceğinin altını çizmişti.

G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PayPal Yöneticisi: Libra’nın Çektiği Zorluklardan Haberdarız Kripto Paralar Yeteri Kadar Dijital Gizlilik Sağlayamıyorlar Analiz Haber: Bitcoin’deki Zayıf Momentum Fiyatı 5.750 Dolara Düşürür Mü? SON DAKİKA: Bitcoin 10 dakikada 900 dolar yükseldi! Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı Ethereum (ETH) 250 doları görürse, 400 doları da görebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır