Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » 800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti
800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti

© Reuters.  800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti© Reuters. 800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti

İçerisinde 111,114 Bitcoin bulunan olan ve mevcut döviz kurları üzerinden 800 milyon ABD Doları eden bir Bitcoin cüzdanı, 2014’ten bu yana uykuya dalmıştı ancak son zamanlarda bir Reddit kullanıcısının analizine göre aktif hale geldi.

Bu cüzdanın arkasında kimler olduğuyla ilgili bir dizi teori gelişiyor. Bazı insanlar bunun Satoshi olduğunu düşünüyor, diğerleri ise Silk Road adlı bir dark market’e bağlı bir cüzdan olduğunu söylüyor. Bu cüzdan Mt Gox’a bağlı olabilir veya belki de sadece bir anonim balina yatırımcısıdır.

Bu eski mega cüzdandan, kripto borsalarına toplam 115 milyon dolar gönderildi. Açıkçası, bu cüzdana her kim sahip olursa olsun, bu Bitcoin’lerden bazılarını nakit olarak almaya veya aktif olarak ticaret yapmaya başlayabilir. Cüzdan dört yıl önce oluşturulduğunda, içerisindeki Bitcoin’ler 71,5 milyon dolar değerinde idi.

Yaklaşık 4 milyon Bitcoin’in sonsuza dek kaybolduğu ve bu tür analizlerin genellikle cüzdanların uzun yıllardır uykuda olup olmadığını görmeye başladığı tahmin ediliyor. Bu, ne kadar Bitcoin’in gerçekten kaybolabildiğini sorgulatmaktadır, çünkü uykudaki tüm büyük cüzdanlar belkide sadece insanların doğru zamanda satmayı beklemesi olabilir.

Bu cüzdanın ani yeniden aktivasyonunun bir pazar düşüşüne neden olabileceğine dair bazı söylentiler var. Bununla birlikte, dünya çapında her gün milyarlarca dolar değerinde Bitcoin işlem hacmi var ve bu cüzdandaki Bitcoinler bir günde satılmış olsa bile, piyasada dramatik bir etki yaratmayacaktır. Gerçekte, bu Bitcoinler yavaş satılıyor ve birçoğu hala tutuluyor, bu yüzden bu pazarda kayda değer bir etki yaratmayacak.

Bu, Bitcoin pazarının ne kadar güçlü olduğuna iyi bir örnek oldu. Bitcoin pazarı, dünya çapındaki büyük talep nedeniyle Bitcoin’de bir milyar dolarlık satışını rahatlıkla yapabilir.

800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

21 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC taban bulmaya çalışıyor Türk profesör Emin Gün Sirer kripto para çıkarıyor ADA ve LTC fiyatları nereye koşuyor? Bitcoin fiyatları 2 haftanın en düşük seviyesinden toparlandı Aktif Adres Analizi: Bitcoin, XRP, Dash ve Dogecoin’de Büyük Artış Albayrak’tan Dolar Açıklaması, FED Kararı Öncesi Dolar ve Euro Fiyat Görünümü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır