Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransız Kripto Bankacılık Startup’ı, Başarısız ICO’dan Sonra Ortadan Kayboldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransız Kripto Bankacılık Startup’ı, Başarısız ICO’dan Sonra Ortadan Kayboldu
Fransız Kripto Bankacılık Startup’ı, Başarısız ICO’dan Sonra Ortadan KaybolduHush ismiyle bilinen Fransız kripto para bankacılık startup platformu, ilk dijital para arzı (ICO) sürecinin başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle sessizce ortadan kayboldu.

Fransa’nın Toulouse şehrinde Eric Charpentier tarafından – ki kendisi aynı zamanda Morning isimli bankacılık startup firmasının da kurucusu – kurulan kurum, kendisini bir ‘neo-banka” olarak tanımlıyordu ve kripto para birimleri ile dijital token’leri kullanarak banka müşterilerine finansmanları üzerinde tam kontrol vermeyi vaat etti.

Ancak ne yazık ki, söz konusu banka temelde kurucusu yüzünden çok fazla eleştiri aldı. Charpentier’in diğer startup bankası Morning yaklaşık iki yıl önce birkaç soruşturma geçirdikten sonra ülkenin finansal regülatörü tarafından, müşteri fonlarını kötüye kullandığı gerekçesiyle kapatılmıştı. Girişim daha sonra Fransız bankacılık grubu Edel tarafından satın alındı ki hala aynı firma tarafından işletiliyor.

Eric, Hush’un kapılarını ilk açtığında, 17 ile 23 milyon dolar arasında fon toplamayı umduğu ICO projesini de duyurdu ve iddiasına göre bu sefer ekibi içerisinde önemli bankacılar ve danışmanlar da yer almaktaydı ve ICO derecelendirmelerinde de ciddi bir şekilde yukarı çıkıyordu. Ancak 2018 yılında kripto para piyasasının yaşadığı düşüşten ve ICO projelerine olan güven kaybından etkilenen proje, ne yazık ki sadece 245 token satabildi ve fon toplama projesinin sonunda sadece 600.000 dolar topladı.

ICO projesinin bitmesinden üç ay sonra ise, Hush ekibinin tamamen kayıplara karıştığı görülmekte. Projenin toplulu yöneticisi Max Massat, Eric’in sessiz bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü iddia etse de, danışmanlardan birisi olan Sebastien Bourguignon, Eric Carpentier’in kendisine geçtiğimiz Temmuz ayından beri ödeme yapılmadığını ve dava yoluna gitmeye hazırlandığını ifade etti.

Fransız Kripto Bankacılık Startup’ı, Başarısız ICO’dan Sonra Ortadan Kayboldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransız Kripto Bankacılık Startup’ı, Başarısız ICO’dan Sonra Ortadan Kayboldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Blockchain ve Kripto Para Öncüleri 24 Ocak’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde Buluşuyor Bu Trader’ların Tahminlerine Göre Bitcoin Rallisi Kapıda! Yatırım Devi Fidelity, ”Yıl Sonuna Kadar” Kripto Ürünlerini Piyasaya Sürecek Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak Sektörün büyük isimleri, Libra için ne dedi? “Kemerlerinizi bağlayın” Facebook’un Kripto Para Startup’larını Satın Alması Henüz Bitmedi – Sosyal Medya Devinin Hedefinde Kimler Var?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır