Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa’daki Tobacco Shoplardan Bitcoin Almak Artık Mümkün

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa’daki Tobacco Shoplardan Bitcoin Almak Artık Mümkün
Fransa’daki Tobacco Shoplardan Bitcoin Almak Artık Mümkün

3/3


2/3


Fransa’daki altı farklı tobacco shop, Bitcoin satmaya başladı. Bitcoin satışı yapan dükkanların sayısının önümüzdeki ay içerisinde 6 bin 500’e kadar çıkması bekleniyor.

Fransa’da Yeni Gelişme

Fransa’daki tobacco shoplar Bitcoin satmaya başladılar. Ülkede böyle bir gelişmenin yaşanacağı aslında önceden biliniyordu. Bizim de Koin Bülteni üzerinden paylaştığımız haberde belirtildiği üzere, Fransa’daki dükkan sahipleri Bitcoin satma fikrine ılımlı yaklaşıyorlar.


İlgili haber:
Fransa’daki Vatandaşlar Artık Tekellerden Kripto Para Satın Alabilecekler

Fransa’daki yetkililer, Bitcoin’in tobacco shoplarda satılması fikrinden çok hoşnut değiller. Öyle ki ülkenin merkez bankası bir süre önce konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve yaşanabilecek bazı sorunlara değindi.

Ne var ki ülkedeki yetkililerin bu görüşleri, dükkan sahiplerini durdurmaya yetmedi.

Şimdi 6, İleride 6 Bin

Reuters tarafından yapılan habere göre Fransa’daki altı farklı dükkan Bitcoin satmaya başladı. Yine Reuters tarafından yapılan haberde, bu sayının önümüzdeki ay itibariyle 6 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Bu girişimi organize eden Adil Zakhar, insanların “İnternet üzerinden Bitcoin alırken zorlandıklarını” söylüyor. Zakhar’a göre Bitcoin’i dükkanlardan almak çok daha kolay. Kendisinin açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“İnsanlar bilmedikleri, anonim bir siteye değil tanıdıkları, bildikleri dükkan sahiplerine güveniyorlar.”

Fransa’da Kripto Para

Fransa’da Sarı Yelekler tarafından düzenlenen protestolar günümüzde devam ediyor.

Bu protestolar, vatandaşların kripto paralara ve genel olarak “merkezsizlik” kavramına bakış açılarını değiştiriyor. Öyle ki merkeziyetten kurtulmak isteyen Sarı Yelekler, özellikle son günlerde ülkedeki bankaları hedef almaya başladılar.


İlgili haber:
‘Sarı Yelekler’, Bitcoin’in Sistemine Benzer Bir Banka Kurmak İstiyor: Paralarınızı Burada Tutun

Koin Bülteni üzerinden paylaştığımız haberde de belirttiğimiz gibi bu protestocular, kendi “bankalarını kurmayı” dahi düşünüyorlar.

Fransa’daki Tobacco Shoplardan Bitcoin Almak Artık Mümkün isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa’daki Tobacco Shoplardan Bitcoin Almak Artık Mümkün - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda Ripple’da Yeni Bir Fiyat Patlaması Kartlar Arasında! Bitcoin Kitaplarının Ünlü Yazarının Kısaltılmış Linkleri Firma Tarafından Silindi, Ortalık Karıştı Bitcoin 4 Binin Üstünde Duruyor, Bitcoin Cash Yükselmeye Devam Ediyor Ethereum 16% düşüşle 299,08 seviyesinin altına geriledi IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır