Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa Yenilenebilir Enerjiye Geçerek 44.5 Milyar Dolar Tasarruf Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa Yenilenebilir Enerjiye Geçerek 44.5 Milyar Dolar Tasarruf Edecek
Fransa Yenilenebilir Enerjiye Geçerek 44.5 Milyar Dolar Tasarruf Edecek

© Reuters.  © Reuters.

Fransız hükümeti, 2060 yılına kadar ülkenin %95’inin gücünü sağlayacak güneş ve rüzgar enerjisi planını açıkladı. Böylece, mevcut enerji altyapısıyla sürdürüldüğü takdirde harcayacağından 44.5 milyar dolar daha az harcayacak.

Fransa çevre dairesinin Pazartesi günü yayınladığı rapora göre, buna ulaşmak için hükümetin 15 yeni nükleer enerji santrali inşa etme planlarını iptal etmesi; bunun yerine önümüzdeki 20-30 yıl boyunca eskiyen nükleer reaktörlerini yenilenebilir altyapıyla değiştirmesi gerekiyor.

Yavaş ve İstikrarlı
Rapor, Fransa’nın zamanla güneş ve rüzgar enerjisine olan bağımlılığını nasıl arttırabileceğini ve yenilenebilir enerjilere yer açmak için nükleer santralleri aşamalı olarak nasıl kapatabileceğini anlatıyor.

Ancak bu yine de pahalıya patlayacak: Rapor, yeni enerji santrallerinin geliştirilmesinin ve bunları desteklemek için gerekli altyapının önümüzdeki 42 yıl boyunca hükümete 1,45 trilyon dolara mal olacağını öne sürüyor. Büyük bir yatırım olduğu kesin, fakat yine de mevcut durumu sürdürmekten ve eskiyen nükleer enerji santrallerini modern reaktörlerle değiştirmekten daha ucuz.

Saatli Bomba
Zeki bir okuyucu 2060’ın 2030’dan daha uzak olduğunu fark etmiş olabilir, çünkü 2030 BM’nin iklim değişikliği raporuna göre karbon nötr hale geçmek için son tarih. Bu noktada Fransız hükümetinin yeni planına göre, ülkenin enerjisinin yaklaşık %40’ı yenilenebilir kaynaklardan sağlanacak.

Nükleer reaktörler iklim değişikliğini kömür ya da doğal gaz kadar olumsuz etkilemediği için, bu o kadar da kötü sayılmaz. Artık yeşili korumak için açıkça mali teşvik var, Fransa’nın enerji altyapısını modernize etmekten kaçınması için daha fazla bahanesi yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Fransa Yenilenebilir Enerjiye Geçerek 44.5 Milyar Dolar Tasarruf Edecek appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa Yenilenebilir Enerjiye Geçerek 44.5 Milyar Dolar Tasarruf Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Lending 2. Aşama 3 Büyük Kripto Para Birimi İle Devam Ediyor EOS 2% artışla 4,2061 seviyesinin üzerine çıktı Güney Koreli Fintech Firması, ‘İlk’ Kore Wonu Endeksli Stabil Koini Piyasaya Sürdü! Dev Borsadan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi Roger Ver: Kripto Paraların Amacı İnsanları Bağımsızlaştırmak Olmalı Bankacılık Devi Sberbank CEO’su: Blockchain Teknolojisi 3-5 Yıla Hazır Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır