Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa ICO’lara Özel Yeni Yasalar Hazırladı, Meclis Kabul Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa ICO’lara Özel Yeni Yasalar Hazırladı, Meclis Kabul Etti
Fransa ICO’lara Özel Yeni Yasalar Hazırladı, Meclis Kabul Etti

© Reuters.  © Reuters.

Bundan bir süre önce kripto para alım-satımından elde edilen gelirleri vergiye bağlayan Fransa hükümeti, şimdi de ICO’ları kapsayan yeni bir yasal çerçeve oluşturdu. Avrupa’nın en büyük üçüncü ekonomisi olan Fransa, kripto para sektörüne yönelik attığı adımlarla birlikte bu alanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda ilerliyor.

ICO’lara Özel Yasalar

Fransa’nın Maliye Bakanı Bruno Le Maire, yeni bir duyuru yaparak ülkedeki kanun yapıcıların ICO’lar için özel yasalar hazırladıklarını söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bundan birkaç ay önce bir açıklama yaparak Fransa’nın özellikle dijital dönüşüm alanında çeşitli adımlar atmaya başlayacağını belirtmişti. Maliye Bakanı Le Maire, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Macron’un açıklamalarına paralel olarak yeni bir yasanın kabul edildiğini söyledi. Le Maire’nin yeni yasa hakkındaki görüşü şu şekilde:

“ICO’lar için yeni bir yasal çerçeve oluşturuldu. Yeni yasalar dünya genelindeki yenilikçilerin Fransa’ya gelmesini sağlayacak.”

Ülkenin finans otoritesi olan Authorité des Marchés Financiers (AMF) bu yeni yasalar doğrultusunda ülkede ICO yürütmek isteyen şirketleri değerlendirip, bu şirketlere onay verebilecek. Ancak Fransa’da ICO düzenlemek isteyen şirketlerin yatırımcıların güvenliğini sağlamak için gereken tüm adımları atmış olması, yürüteceği ICO hakkında AMF’ye detaylı bilgi sunması gerekiyor. AMF bundan önceki açıklamalarında ICO’ların “yapıları gereği riskli olduklarını” söyleyerek vatandaşları token satışları hakkında uyarmıştı.

Yeni Kripto Pazarı?

Fransa, Cumhurbaşkanı Macron’un önderliğinde dijital alanda çeşitli adımlar atmaya başladı. Cumhurbaşkanı Macron bu yılın başlarında Şirketlerin Kalkınması ve Dönüşümü İçin Hareket Planı‘nı imzalamıştı. Bu plan, çeşitli şirketlere Fransa’da çok daha rahat bir şekilde iş yapabilme imkanı sunuyor.

Fransa bundan birkaç ay önce kripto para üzerinden elde edilen gelirlere yüzde 50 oranında vergi uyguluyordu ancak bu oran Temmuz ayında yüzde 19’a kadar düşürüldü. Yetkililerin şimdi de ICO’larla ilgili yeni yasalar oluşturmaları, Fransa’yı epey ön plana çıkarıyor.

Fransa ICO’lara Özel Yeni Yasalar Hazırladı, Meclis Kabul Etti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa ICO’lara Özel Yeni Yasalar Hazırladı, Meclis Kabul Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu hafta en çok yükselen 10 kripto para Wall Strett’in Bitcoin boğası, FOMO’yu tetikleyecek seviyeyi açıkladı! 5 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de “pump” sonrası son durum Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası CEO’su Bitmain’i Uyardı! Binance Kripto Para Borsası Ek Litecoin ve Tron Pariteleri Duyurdu! Ünlü Analistlere Göre Ethereum Hard Fork İle Bu Seviyeleri Görebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır